Hlavní navigace

AXA Group oznámila pololetní výsledky hospodaření

[Tisková zpráva] Světová finanční skupina AXA Group oznámila včera v Paříži své výsledky za první pololetí letošního roku.

Sdílet

AXA vykázala kladný hospodářský výsledek ve výši 944 milionů eur, celkové příjmy dosáhly 49,9 miliard eur. Objem aktiv pod správou skupiny vzrostl o 53 miliard eur na 898 miliard.

 „Za první polovinu roku 2010 jsme realizovali aktivní opatření ke zvyšování marže, která jsou výrazně zaměřena na nárůst počtu nově uzavíraných smluv v některých vybraných oblastech a na vyšší ziskovost podnikání v jiných oblastech, a to jak v národním měřítku, tak v oblasti jednotlivých druhů produktů. Zlepšila se marže z nových smluv uzavíraných v oblasti životního pojištění i aktuální ziskovost v oblasti neživotního pojištění. Současně se po dvou obtížných letech zvýšily i příjmy v oblasti správy aktiv,“ uvedl Henri de Castries, předseda správní rady a generální ředitel AXA Group.

Na meziročním nárůstu celkových příjmů AXA Group o 1 % na 49,9 miliard eur se podílely zejména příjmy ze životního pojištění (nárůst o 1 % na 30,8 miliard eur) a ze správy aktiv (10% nárůst na 1,7 miliard eur). Příjmy v oblasti neživotního pojištění zůstávají stabilní ve výši 15,4 miliardy eur.

Objem aktiv pod správou dosáhl výše 898 miliard eur, což je o 53 miliardy eur více než ke konci roku 2009, a to hlavně díky pozitivnímu vlivu devizových kurzů.

Vlastní kapitál činí 48,6 miliard eur, tedy o 2,4 miliardy více než k 31. prosinci 2009. Důvodem je nárůst v oblasti čistých nerealizovaných kapitálových příjmů, pozitivní dopad pohybu devizových kurzů a kladný hospodářský výsledek.

Pololetní výsledky rovněž ukázaly na velmi dobré finanční zdraví AXA Group. Ukazatel platební schopnosti Solvency I vzrostl od konce roku 2009 o 17 pro­centních bodů na 188 %.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).