Hlavní navigace

AXA Group oznámila pololetní výsledky hospodaření

[Tisková zpráva] Světová finanční skupina AXA Group oznámila včera v Paříži své výsledky za první pololetí letošního roku.

AXA vykázala kladný hospodářský výsledek ve výši 944 milionů eur, celkové příjmy dosáhly 49,9 miliard eur. Objem aktiv pod správou skupiny vzrostl o 53 miliard eur na 898 miliard.

 „Za první polovinu roku 2010 jsme realizovali aktivní opatření ke zvyšování marže, která jsou výrazně zaměřena na nárůst počtu nově uzavíraných smluv v některých vybraných oblastech a na vyšší ziskovost podnikání v jiných oblastech, a to jak v národním měřítku, tak v oblasti jednotlivých druhů produktů. Zlepšila se marže z nových smluv uzavíraných v oblasti životního pojištění i aktuální ziskovost v oblasti neživotního pojištění. Současně se po dvou obtížných letech zvýšily i příjmy v oblasti správy aktiv,“ uvedl Henri de Castries, předseda správní rady a generální ředitel AXA Group.

Na meziročním nárůstu celkových příjmů AXA Group o 1 % na 49,9 miliard eur se podílely zejména příjmy ze životního pojištění (nárůst o 1 % na 30,8 miliard eur) a ze správy aktiv (10% nárůst na 1,7 miliard eur). Příjmy v oblasti neživotního pojištění zůstávají stabilní ve výši 15,4 miliardy eur.

Objem aktiv pod správou dosáhl výše 898 miliard eur, což je o 53 miliardy eur více než ke konci roku 2009, a to hlavně díky pozitivnímu vlivu devizových kurzů.

Vlastní kapitál činí 48,6 miliard eur, tedy o 2,4 miliardy více než k 31. prosinci 2009. Důvodem je nárůst v oblasti čistých nerealizovaných kapitálových příjmů, pozitivní dopad pohybu devizových kurzů a kladný hospodářský výsledek.

Pololetní výsledky rovněž ukázaly na velmi dobré finanční zdraví AXA Group. Ukazatel platební schopnosti Solvency I vzrostl od konce roku 2009 o 17 pro­centních bodů na 188 %.