Hlavní navigace

AXA Group expanduje v Indonésii

[Tisková zpráva] AXA Group a Bank Mandiri plánují založit v Indonésii společný podnik působící v oblasti majetkového pojištění. Nově vzniklá společnost by měla zahájit svou činnost ve druhé polovině letošního roku. Klientům skupiny Mandiri bude nabízet produkty majetkového pojištění.

Sdílet

Společný podnik vznikne na základech společnosti Asuransi Dharma Bangsa (ADB), kterou Bank Mandiri společně se skupinou AXA získají a v níž budou mít Bank Mandiri a skupina AXA 60%, respektive 40% podíl. Předpokládá se, že po akvizici bude mít Asuransi Dharma Bangsa splacený kapitál ve výši sto miliard indonéských rupií (přibližně 8 milionů eur).

Nová společnost bude nabízet produkty majetkového pojištění klientům skupiny Mandiri, přičemž využije úspěchu jiného společného podniku AXA Mandiri Financial Services, který působí na poli životního pojištění od roku 2003. AXA Mandiri jako silná a uznávaná značka v Indonésii v současné době nabízí životní a spořicí produkty a na trhu bankopojištění si drží 33% podíl. V roce 2010 vykázala celkové pojistné ve výši 2 820,2 mld. rupií a její čistý zisk dosáhl 479,9 mld. rupií.

K dokončení transakce je ještě třeba finalizovat smlouvy a získat souhlas akcionářů a regulačních orgánů. Skupina AXA plánuje zahájit činnost nové společnosti ve druhé polovině tohoto roku.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).