Hlavní navigace

AXA Group a její zaměstnanci: 1 212 000 eur pro Haiti

[Tisková zpráva] Zaměstnanci AXA Group po celém světě vybrali ve sbírce pro oběti ničivého zemětřesení na Haiti 606 000 eur.

Sdílet

Z toho zaměstnanci skupiny AXA v České a Slovenské republice přispěli 2 800 eury (73 000 Kč). AXA Group získanou částku ještě zdvojnásobila, čímž celková finanční pomoc dosáhla 1 212 000 eur.

Zaměstnanci finanční skupiny AXA v České a Slovenské republice darovali více než 2 800 eur, skupina AXA podle svého původního slibu tuto částku navýšila na dvojnásobek – 5 600 eur. Touto částkou tak přispěli  k celkovému finančnímu daru 1 212 000 eur, jehož jednu polovinu tvoří výtěžek finančních sbírek od zaměstnanců AXA na celém světě a druhou polovinu finanční dar AXA Group.

„AXA považuje společensky odpovědné aktivity za neoddělitelnou součást svého podnikání a proto se rozhodla okamžitě reagovat na situaci, která vznikla na území ostrova Haiti,“ řekl ředitel PR a komunikace skupiny AXA v ČR a SR Marek Zeman. „Nashromážděné prostředky budou použity na zabezpečení základních potřeb lidí postižených katastrofou, jakými jsou pitná voda nebo základní zdravotní péče,“ dodal.

Do prvního kola sbírek zaměstnanců AXA Group nejsou zahrnuty sbírky v USA a Itálii. Pro tyto země bude druhé kolo realizováno v průběhu března.

Finanční skupina AXA vyhlásila sbírku poté, co zemětřesení s o síle 7,3 stupňů postihlo 12. ledna 2010 nejchudší zemi západní polokoule Haiti. Zemětřesení zasáhlo do životů asi tří milionů lidí, což je zhruba třetina obyvatel státu Haiti. Zaměstnanci AXA v České republice posílali své příspěvky prostřednictvím účtu Českého červeného kříže, na Slovensku na konto sdružení Človek v ohrození.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).