Hlavní navigace

AXA bojuje proti překračování povolené rychlosti

[Tisková zpráva] Skupina AXA nechala rozmístit 155 reklamních ploch v 57 městech a obcích po území celé České republiky. Ty mají za cíl připomenout řidičům zákonem povolené rychlostní limity a motivovat je k bezpečné jízdě v obcích.

Sdílet

„Nedodržování rychlosti v obcích je mezi českými řidiči velmi rozšířený zlozvyk, přitom právě v obcích nejvíce hrozí střety s chodci, které mohou mít fatální následky,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA pro ČR a SR. „Naše billboardy připomenou řidičům přijíždějícím do obcí, že méně je někdy více. Průzkumy potvrzují, že tento typ prevence opravdu funguje a mnoho řidičů rychlost sníží.“

Ze statistik Ministerstva dopravy ČR vyplývá, že nejčastějším přestupkem na tuzemských silnicích je překračování povolené rychlosti. V roce 2010 bylo 31,9 % z veškerých udělených bodů připsáno právě za nedodržování rychlosti v obci. Ve srovnání se zbytkem Evropy patří Česká republika k zemím s vůbec nejhoršími dopravními statistikami.

AXA se na zvýšení dopravní bezpečnosti v obcích zaměřuje dlouhodobě. Od roku 2007 spolupracuje s Nadací Partnerství, když se stala generálním partnerem projektu Na zelenou, jehož cílem je zvýšit bezpečnost dětí při cestách do školy a motivovat je k dojíždění na kole či docházení do školy pěšky. Na tento projekt AXA každoročně přispívá částkou ve výši 1,5 milionů korun.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).