Hlavní navigace

AXA a nevládní organizace CARE zahájily spolupráci při vzdělávání v oblasti prevence rizik

[Tisková zpráva] AXA Group spojila své síly s mezinárodní humanitární nevládní organizací CARE ve snaze pomoci ohroženým skupinám obyvatelstva lépe se připravit na rizika spojená s klimatem. Nové tříleté partnerství je součástí celosvětového programu, jehož prostřednictvím chce skupina AXA podporovat prevenci rizik a osvětu v sociální, finanční a ekologické oblasti.

Sdílet

„Přírodní katastrofy, které v poslední době otřásly světem, ukázaly, jak důležitá je prevence rizik a jak může pomoci snížit tragické následky. Jako pojišťovna máme k řízení rizik odborné znalosti a zkušenosti,“ uvedl Henri de Castries, předseda představenstva a generální ředitel AXA Group.

AXA a CARE budou spolupracovat ve dvou oblastech. Tou první je mezinárodní výzkumný projekt Where the Rain Falls, jejímž hlavním cílem je lépe porozumět vlivu měnících se srážkových vzorců na dostupnost potravin pro ohrožené obyvatele a jejich migraci, a následně pomoci řešit tyto problémy prostřednictvím adaptačních projektů. Projekt proběhne ve čtyřech zemích včetně Indie a Thajska, podílet se na něm bude i Univerzita OSN.

Druhá oblast zahrnuje programy zaměřené na zvyšování povědomí o prevenci přírodních katastrof u populací z rozvojových zemí, které jsou těmto rizikům vystaveny. Tyto projekty, jejichž cílem je snížit společenské a ekonomické dopady katastrof, budou probíhat ve Vietnamu, na Filipínách a Madagaskaru.

Práce na obou projektech byly zahájeny na počátku roku 2011. Zaměstnanci skupiny AXA budou mít příležitost se do této partnerské spolupráce aktivně zapojit, dát k dispozici své schopnosti a zúčastnit se akcí v rámci Mezinárodního týdne společenské odpovědnosti, který proběhne v průběhu letošního června ve všech zemích, kde skupina AXA působí.

„Milióny lidí na celém světě žijí v neustálé nejistotě a ohrožení, následkem čehož se nedokáží vymanit z pasti chudoby. V rámci nové spolupráce se skupinou AXA využijeme odborné zkušenosti a úsilí organizace CARE International k lepšímu předvídání rizik, jež ohrožují nejzranitelnější skupiny obyvatelstva, budeme navrhovat konkrétní řešení a posuneme debatu s rozhodujícími činiteli a orgány o další krok vpřed,“ okomentovala nové partnerství s AXA Group Arielle de Rothschild, předsedkyně správní rady CARE France.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).