Hlavní navigace

AXA a BNP Paribas získávají třetí místo na ukrajinském trhu neživotního pojištění

Finanční skupina AXA a UkrSibbank, ukrajinská bankovní dceřiná společnost BNP Paribas, oznámily, že spojí své síly na ukrajinském trhu neživotního pojištění a vytvoří společný podnik pod názvem Ukrainian Insurance Alliance (UIA). Konsolidace tržních podílů Vesko a UIA přinese AXA a BNP Paribas třetí místo (přibližně 7% tržní podíl) na rychle rostoucím ukrajinském trhu. Obě společnosti budou ve společném vlastnictví AXA a UkrSibbank a jejich řízení bude kontrolovat AXA.

Sdílet

V červnu 2007 dosáhly AXA a UkrSibbank dohody o akvizici 99% podílu ve společnosti Vesko, šesté největší ukrajinské pojišťovně specializované na neživotní pojištění – převážně na pojištění majetku a motorových vozidel. Výnosy Vesko v roce 2006 ve výši 28 miliard USD vycházely rovnoměrně z pojištění fyzických a právnických osob a z vlastní i zprostředkované distribuce.

Transakce mezi finanční skupinou AXA a BNP Paribas podléhá obvyklým regulatorním schválením a její uskutečnění se očekává před koncem roku 2007.

Ukrajinské pojišťovnictví je stále velmi roztříštěné – 10 největších společností, mezi něž patří i UIA, kontroluje pouze něco málo přes 40 % trhu. Se 47 miliony obyvatel a velmi nízkou rychlostí pronikání nových produktů na trh má pojišťovnictví na Ukrajině velký růstový potenciál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).