Hlavní navigace

Aviva plc. zvýšila zisk o více než třetinu

Předběžné výsledky za první pololetí - ke dni 30. června 2004

Sdílet

Skupina Aviva plc., jejíž stoprocentní dceřiná společnost Aviva životní pojišťovna působí na českém trhu, dosáhla za prvních 6 měsíců letošního roku zvýšení provozního zisku* o 37% na úroveň 1,130 milionů liber (54.2 miliardy korun). Česká pobočka společnosti, Aviva životní pojišťovna, zaznamenala v prvním pololetí nárůst pojistného o více než čtvrtinu.

Výrazné navýšení provozního zisku provázely i dobré výsledky v oblasti životního pojištění (marže životního a penzijního pojištění vzrostla na 26,5 %) a postupné oživení v oblasti prodeje nových životních, důchodových a investičních pojistek. Celkový obrat společnosti se zvýšil o 7 %, roční vybrané pojistné u životních a důchodových pojistek se zvýšilo o 2 % na 1,2 mld. GBP, včetně nárůstu o 5 % v kontinentální Evropě a 3 % ve Velké Británii.

Svými hospodářskými výsledky tak Aviva plc. potvrdila svou přední pozici na trhu pojišťovnictví. Plány společnosti do budoucna jsou podle slov Richarda Harveyeho, prezidenta skupiny, více než optimistické. Další růst skupiny mají zajistit nejen rozsáhlé distribuční sítě v Evropě, ale i budování poboček v Asii.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).