Hlavní navigace

Aviva opět nosí přilby

I v roce 2008 Aviva životní pojišťovna podporuje používání lyžařských přileb při zimních sportech. Pro letošní rok vybavila vybrané lyžařské školy v českých horských střediscích přilbami pro děti a dospělé, které budou klienti těchto škol využívat v rámci výuky lyžování.

Sdílet

Poranění hlavy jsou v České republice jednou z nejčastějších diagnóz při zraněních a úmrtnost při poranění hlavy je minimálně pětkrát vyšší než u zranění ostatních. Používáním lyžařské přilby je možné zabránit až 85% poranění hlavy a mozku při zimních sportovních aktivitách.

„Hlavním posláním životního pojištění je krytí rizik v závažných životních situacích, které souvisejí se zdravím nebo lidským životem. Lyžařská přilba také pokrývá určité riziko poškození našeho zdraví nebo života. A právě v tom vidíme spojení a podobnost mezi životním pojištěním a lyžařskou přilbou. Jediný rozdíl je v tom, že na lyžařskou přilbu si každý může sáhnout. Aktivní podporou nošení lyžařských přileb demonstrujeme přímou ochranu zdraví či přímo lidského života“, komentuje aktivitu pojišťovny Aviva její marketing manager Milan Starý.

Do projektu Noste přilby!, který odstartoval v České republice časopis SNOW, vstoupila Aviva životní pojišťovna v roce 2006. Jeho cílem je změnit vnímání používání lyžařských přileb a přimět lyžaře a snowboardisty k jejich používání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).