Hlavní navigace

Autopojištění pojistí vaše auto, připojistěte si i své zdraví

[Tisková zpráva] Ne každá dopravní nehoda může skončit pouze hmotnou škodou, která je kryta z povinného ručení či havarijního pojištění. Povinné ručení a havarijní pojištění minimalizuje zejména škodu na automobilu, myslíte však také na své zdraví a zdraví spolujezdců? Slavia pojišťovna nabízí řešení v podobě doplňkového pojištění k povinnému ručení či havarijnímu pojištění nebo možnost uzavření unikátního samostatného produktu Šofér pro řidiče, kteří jsou často na cestách nebo vyžadují vysoké limity pojistného krytí. Toto pojištění zajistí řidiče pojištěného vozidla pro případ trvalých následků či smrti způsobené při nehodě.

Sdílet

V případě nehody na silnici nemusí jít vždy jen o pomačkané plechy a další větší škody na vozidlech, často současně dojde také ke zranění řidiče a spolucestujících. „Z povinného ručení se uhradí škody na vozidle, ale škody s trvalými následky na zdraví nikoliv. Stále se setkáváme s nízkým povědomím řidičů o možnosti pojistit se proti následkům úrazu při řízení automobilu. Přitom se lze pro takové případy pojistit již od 125 Kč za rok,“ říká Jan Bárta, obchodní a marketingový ředitel Slavia pojišťovny. Pomoc profesionálním i „běžným“ řidičům nabízí Slavia pojišťovna v podobě dvou variant pojištění.

Pojištění pro „běžné“ řidiče

Jednou z poskytovaných možností je uzavření doplňkového připojištění úrazu k povinnému ručení či havarijnímu pojištění. Připojištění pokrývá případy úrazu s trvalými následky a případ smrti způsobené nehodou. Pojištění se sjednává na konkrétní vozidlo, kterým může být osobní automobil, užitkový nebo nákladní, autobus a traktor. Nelze jím pokrýt následky dopravní nehody způsobené řidičem pod vlivem alkoholu, úmyslně či v rámci motoristických závodů. Limity plnění jsou pro trvalé následky od 100.000 Kč do 500.000 Kč a pro smrt úrazem 50.000 Kč do 250.000Kc. Pojistné pak vyjde od 100 Kč do 500 Kč dle zvolené výše pojistného plnění. Tímto způsobem lze pojistit v případě pojištění úrazu osob dopravovaných vozidlem všechna sedadla v automobilu. Limit pojistného plnění se v takovém případě uplatní na každé pojištěné sedadlo – poškození přepravované osoby.

Za volantem každý den? Řešením je pojištění Šofér

Pro profesionální řidiče, živnostníky a jiné osoby, které se na silnice vydávají zvláště kvůli své práci a zvyšují tak riziko úrazu při každodenních cestách, poskytuje Slavia pojišťovna pojistný produkt s názvem „Šofér“. Pojištění se sjednává bez spoluúčasti a s výrazně vyššími limity pojistného krytí než u běžného připojištění k povinnému ručení. Limity jsou zde srovnatelné s některými typy úrazového či životního pojištění, avšak při výrazně nižší ceně pojistného. Pojištění lze uzavřít ve variantě „STANDARD“, nebo „PROFI “, přičemž lze volit z několika alternativ pojistných částek, kterým odpovídají dané limity plnění. Jedná se o samostatnou pojistnou smlouvu, pro její uzavření je však třeba mít sjednané i povinné ručení u Slavia pojišťovny.

 
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).