Hlavní navigace

Automobil ochráníte proti živlům už za pár stovek

[Tisková zpráva] Loňský rok byl rekordní ve škodách, které na automobilech způsobily živelné události. Rizikové je z tohoto pohledu zejména jarní a letní období, spojené s častějšími krupobitími a bouřkami se silným větrem. Jediné účinné opatření, které může minimalizovat způsobené škody, je pojištění. To je možné získat u Slavia pojišťovny již za 300 Kč na rok jako připojištění k povinnému ručení, avšak to má svá omezení. Komfortním produktem, který zcela ochrání automobil, je živelné pojištění nabízené v rámci ALL RISK havarijního pojištění.

Sdílet

Za živelní událost je považován požár, výbuch, úder blesku, pád stromu nebo stožáru, vichřice či krupobití. „Oprava vozidla poškozeného živelnou událostí se může výrazně prodražit, přitom škoda přijde nečekaně a nejde ji předem zabránit jinak než pojištěním. Naše pojišťovna nabízí dva pojistné produkty proti živlům, každý je vhodný pro jiný typ vozidel. Rozsah pojištěných rizik je stejný, avšak liší se zejména výší pojistného limitu,“ popisuje nabídku Slavia pojišťovny Jan Bárta, obchodní a marketingový ředitel pojišťovny. Průměrná výše pojistného plnění za živelné škody činila v loňském roce u Slavia pojišťovny téměř čtyřicet tisíc korun.

Základní pojištění proti živelné události za 300 Kč na rok

Pojištění živelních nebezpečí se sjednává k povinnému ručení se spoluúčastí na škodě 10 %, min. 10.000 Kč. Platí jen pro automobily do 3,5 tuny, určené k běžnému užití. Limit pojistného plnění je 50.000 Kč, vyplatí se proto zejména majitelům levnějších vozidel nebo těm, kteří riziku živelných škod nepřikládají takový význam.

Příklad:

Vozidlo Kia v hodnotě 120 000 Kč zastihlo silné krupobití v Praze. Vozidlu byla poškozena střecha, kapota a rozbitá všechna skla. Oprava vozidla vyšla na 47 800 Kč. Klientovi bylo vyplaceno pojistné plnění ve výší 37 800 Kč, po odečtení spoluúčasti 10 000 Kč. Cena pojištění byla 300 Kč.

Živelné pojištění nabízené v rámci ALL RISK havarijního pojištění

Živelné pojištění nabízené v rámci ALL RISK havarijního pojištění Slavia pojišťovny představuje komfortní pojistný produkt, který zabezpečí auto až do výše sjednané pojistné částky. Sjednává se ve variantách se spoluúčastí na škodě 5 %, min. 5.000 Kč a 10 %, min. 10.000 Kč.

Příklad:

Osm měsíců staré vozidlo OPEL v hodnotě 520 000 Kč bylo poškozeno pádem stromu během noční vichřice. Šlo o totální škodu, při které bylo vozidlo zcela zničeno. Majitel vozidla měl sjednané havarijní ALL RISK u pojištění Slavia pojišťovny se spoluúčastí na škodě 5 %. Klientovi bylo vyplaceno pojistné plnění ve výší 494 000 Kč, po odečtení spoluúčasti 26 000 Kč. Havarijní ALL RISK pojištění majitele vozidla vyšlo na 6899 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).