Hlavní navigace

Po létajícím kuchaři přicházejí Austrian s další novinkou – Premium Service

PRAHA, 30. července 2008 – Letecká společnost Austrian Airlines přichází se speciální službou pro cestující v business třídě. Na středně dlouhých tratích zavedla u vybraných destinací novou koncepci nazvanou Premium Service. Klientům nabízí čerstvě připravené občerstvení kombinující orientální i rakouskou kuchyni, dokonalou relaxaci v nových komfortních sedadlech a více příjemné zábavy na palubě letadla.

Sdílet

Počínaje letošním patnáctým červencem mohou tuto novou službu vyzkoušet cestující v business třídě při letech do centrální Asie a na Střední východ. Premium Service tak bude k dispozici až 400 000 cestujícím ročně. „Austrian Airlines mají na Blízkém a Středním východě pověst letecké společnosti, která poskytuje velmi dobrý servis. Naše služby se snažíme neustále zdokonalovat a zavedení Premium Servisu k tomu jistě přispěje. Nedávno jsme rozšířili leteckou síť o nové destinace Rijád a Džidda v Saúdské Arábii, takže naše postavení na zdejším trhu ještě posílilo,“ uvedl Fabrice Tamegger, ředitel společnosti Austrian Airlines pro Českou republiku.

Na palubách letadel Airbus 320 jsou cestujícím k dispozici nová komfortní sedadla od společnosti RECARO, která nabízejí dostatečný prostor pro nohy (116 cm), elektricky regulovatelná opěradla i opěrky pro nohy. Integrovaná masážní funkce zajistí cestujícím dokonalou relaxaci. O zábavu se postará osobní videopřehrávač s výběrem programů ve čtyřech jazycích, který nabízí aktuální hrané filmy (z toho dva s arabskými titulky), dokumenty, lifestylové a sportovní pořady, pořady pro děti, videohry a hudební kanály s mezinárodní a arabskou hudbou.

Austrian Airlines novou službou Premium Service navazují na koncept létající luxusní restaurace, který poskytují při svých dálkových letech. Cestujícím v business třídě je na dlouhých trasách k dispozici šéfkuchař a someliér. Jídlo je dotvářeno přímo na palubě letadla a výběr nápojů k jednotlivým menu je svěřen do rukou odborníka.

„Při zavedení takzvaného létajícího kuchaře na dálkových letech jsme zaznamenali velmi pozitivní ohlasy. Stejně je tomu i teď, krátce po zavedení Premium Servisu. Naše zkušenosti ukazují, že každý rok roste počet cestujících, kteří oceňují pohodlí a komfort. Společnost Austrian Airlines se orientuje především na východní státy a musím říct, že mezi cestujícími je zde velký ekonomický potenciál,“ řekl Fabrice Tamegger.

V rámci služby Premium Service je ve spolupráci s mezinárodně známou firmou DO&CO, která pro Austrian zajišťuje catering, pro cestující na palubě připraveno menu o několika chodech. To je zahájeno ovocnými džusy, nápoji a teplými ořechy. Následují čerstvě připravené orientální a rakouské speciality, servírované na jemném porcelánu. Nabídku doplňují speciální druhy čaje a kávy.

„Vzhledem k nutným technickým úpravám zavádíme tuto službu postupně. Jako první ji mohli cestující využít při letech z Vídně do Damašku a kazašské Astany,“ uzavřel Fabrice Tamegger, ředitel společnosti Austrian Airlines pro Českou republiku.

Premium Service bude dále k dispozici na linkách z Vídně do následujících destinací: Teherán, Káhira, Dubaj, Erbíl, Rijád a Džidda. Do první poloviny října to bude celkem osm destinací.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).