Hlavní navigace

Auditovaný zisk České pojišťovny je vyšší

Sdílet

P r a h a (18. dubna 2003) Česká pojišťovna loni vytvořila podle auditovaných údajů zisk po zdanění 4,05 miliardy korun, což je v porovnání s předchozím rokem prakticky shodný výsledek. Proti předběžným výsledkům došlo k rozpuštění rezervy na obecná rizika a ztráty.

Předběžné výsledky Česká pojišťovna sestavovala koncem února a odrazil se v nich všeobecný předpoklad, že dojde k dalšímu prohloubení negativního vývoje na akciových trzích. ČP tehdy očekávala, že dojde ke snížení hodnoty spravovaných aktiv. Vývoj událostí však ukázal, že původní předpoklad byl příliš pesimistický, a proto ČP přistoupila k přehodnocení rezervy.

Nepříznivý vliv loňských povodní Česká pojišťovna do značné míry eliminovala kvalitním zajištěním. I nadále drží trend růstu hlavních výkonových a bilančních ukazatelů. Celkové předepsané pojistné ji oproti předchozímu roku vzrostlo o více než 7 procent na 33,3 miliardy korun. V neživotním pojištění se předpis pojistného v roce 2002 zvýšil téměř o deset procent na 20,9 miliardy korun. Úspěšná byla ČP také v pojištění motorových vozidel, neboť v oblasti havarijního pojištění zaznamenala téměř 40% nárůst. V povinném ručení získala několik desítek tisíc nových motoristů a celkové pojistné ji narostlo o 17 procent na celkových 7,2 miliardy korun. Oblast životního pojištění zaznamenala tříprocentní meziroční nárůst.

Vlastní kapitál České pojišťovny dosáhl k 31. 12. 2002 výše 15,7 miliardy korun, což je o 4,6 miliardy více než v roce předchozím. Bilanční suma loni meziročně stoupla o 6 procent na 116 miliard korun a objem technických rezerv se zvýšil z 81,2 na 88,0 miliardy ko­run.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).