Hlavní navigace

Atradius získal licenci k pojišťování pohledávek v Turecku

Atradius, vedoucí světový pojistitel pohledávek, obdržel v Turecku licenci k pojišťování domácích obchodů a exportů. Kancelář Atradius v Istanbulu je nyní nově k dispozici tureckým společnostem, stejně jako místním pobočkám mezinárodních společností. Místním ředitelkou byla jmenována Selda Eke (41). Před nástupem do této pozice pracovala pro Aon Risk Services, Istanbul, na pozici řízení rizik a rozvoje obchodu.

Sdílet

S prudkým rozvojem turecké ekonomiky narůstá počet společností, které pojišťují své pohledávky. Zároveň turecký trh není v tomto směru ještě nasycen a využití pojištění pohledávek v obchodování je proti západní Evropě velmi malé.

„Turecko je jednou z vycházejících hvězd světové ekonomiky. Se svou pozicí na mapě mezi evropskými a asijskými trhy a trhy Zálivu je Turecko po tisíciletí obchodní křižovatkou světa. Istanbulská kancelář Atradius nabízí podporu tureckým a mezinárodním společnostem při vstupu na nové trhy", říká Thomas Langen, regionální ředitel Atradius pro Německo a střední a východní Evropu.

„Rozšíření aktivit do Turecka je důležitým krokem růstu v naší celosvětové strategii. Atradius nabízí služby pojištění pohledávek ve 40 zemích a tento krok hraje důležitou roli v pojištění růstu světového obchodu," říká Isidoro Unda, předseda představenstva a výkonný ředitel Atradius N. V.

Služby Atradius v Turecku jsou zaměřeny na korporace a exportéry, kteří chtějí snížit riziko zpoždění zaplacení faktur nebo úplného nezaplacení dluhů.

„Z pohledu českého exportu je Turecko jeden z velkých a dlouhodobě významných trhů, drží se v první dvacítce. Obrat vzájemného obchodu překročil v letech 2005 i 2006 jednu miliardu USD. Jedná se z našeho pohledu o trh relativně blízký a dosažitelný i pro středně velké české exportní firmy. Navíc v řadě oblastí si čeští a turečtí výrobci nekonkurují, ale vzájemně se doplňují,“ říká Robert Čapka, ředitel Atradius v České republice. Jako perspektivní se ukazuje oblast dopravní infrastruktury, železniční doprava, zejména rekonstrukce tratí včetně dodávek kolejnic, městská hromadná doprava, dále energetický sektor, potravinářský průmysl, čistírny odpadních vod a vzájemná kooperace a dodávky dílů v automobilovém průmyslu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).