Hlavní navigace

Atlantik - Kilcullen Asset Management nabízí

Brno 3. července 2006: Společnost Atlantik – Kilcullen Asset Management a.s. nabízí investiční fond ABN AMRO Global Emerging Markets Bond Fund, který patří ve své třídě k nejkvalitnějším fondům na světě.

Sdílet

Fond dosahuje od svého založení průměrného výnosu 19,8 % ročně, což je téměř dvojnásobek výnosu, kterého dosahují dlouhodobě kvalitní americké akcie. Riziko tohoto fondu s porovnáním s akciovým trhem je nižší. Fond navíc od svého založení nikdy nevykázal zápornou výnosnost. Fond je denominovám v amerických dolarech a jeho dvojče v eurech.

Od založení fondu v květnu 1998 je Raphael Kassin jediným manažerem těchto fondů a pravidelně dosahuje nejvyšších výnosností v tomto sektoru fondů. Jeho investiční styl se dá sice považovat za vcelku agresivní, kdy obvykle drží okolo poloviny portfolia fondu ve třech zemích, prakticky bez ohledu na benchmark. Momentálně činí podíly Venezuely 27%, Argentiny 19% a Indonésie 15% portfolia. Kombinace koncentrace portfolia a sólo řízení fondu může představovat potenciálně vysoký risk. Velmi důležitým faktorem je ale skutečná výkonnost a rizikovost fondu. V těchto faktorech ovšem Global Emerging Market Bond Fund ve skupině stejně zaměřených fondů výrazně vyniká. Global Emerging Market Bond Fund (USD), jenž fungoval již v roce 1998, kdy se rozvojové trhy potýkaly s krizí, byl i za této situace pod Kassinovým vedením velmi úspěšný a výrazně předčil ostatní fondy tohoto sektoru. I přes relativně malá omezení ze strany ABN AMRO Asset Management udržuje Raphael Kassin přiměřenou rizikovost svých portfolií a to zejména tím, že má velmi malý podíl cenných papírů v lokálních měnách a výskyt korporátních dluhopisů je v jeho portfoliích velmi řídký. Na druhou stranu mu výše zmíněná volnost umožňuje využít veškerý um a hbitost ke správě svěřených prostředků. Raphael Kassin je také vždy, když je potřeba, připraven držet významný podíl v hotovosti. Například ke konci dubna to bylo 17%, ale byla i období, kdy hotovostní aktiva činila skoro 50% portfolia.

Schopnosti a zkušenosti Raphaela Kassina s řízením Global Emerging Market Bond fondu byly oceněny i ze strany společnosti Standard & Poors a to udělením ratingu AA/V5 i pro Global Emerging Market Bond Fund €. Tohoto excelentního ocenění dosahuje na světě jen omezený výčet fondů.

Společnost Atlantik – Kilcullen Asset Management a.s. , je hlavním distributorem fondů z rodiny ABN AMRO Asset Management. Atlantik-Kilcullen Asset Management, která působí na českém trhu správy financí již od roku 1995, je licencovaným obchodníkem s cennými papíry zaměřujícím se na správu finančního majetku privátních osob, obchodních společností a institucí (obce, města, kraje, nadace, odborové svazy apod.). V oblasti správy majetku institucí společnost Atlantik – Kilcullen Asset Management, spolupracovala či spolupracuje se dvěma desítkami obcí, měst, krajů jako např. Brno, Ostrava, České Budějovice, Olomouc, Chomutov, Litvínov, Jablonec nad Nisou, Blansko, Bystřice nad Pernštejnem apod. Ze severomoravského regionu se konkrétně jedná o města Jeseník, Frenštát pod Radhoštěm a město Orlová. V současné době společnost spravuje pro své klienty (formou aktivní správy či investičního poradenství) aktiva v hodnotě 4,3 mld. Kč. Společnost Atlantik – Kilcullen Asset Management je součástí finanční skupiny K&K Capital Group, která spravuje majetek přesahující 42 miliard korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).