Hlavní navigace

Společnost ATLANTIK FT nezpochybní hlasovací práva PKN Orlen

Jediným cílem společnosti ATLANTIK FT vždy bylo, je a bude ochrana investic a práv minoritních akcionářů a zachování veřejné obchodovatelnosti akcií Unipetrolu. Proto společnost ATLANTIK FT nezpochybní na mimořádné valné hromadě hlasovací práva společnosti PKN Orlen.

Sdílet

Při volbě členů dozorčí rady v rámci programu jednání mimořádné valné hromady společnosti Unipetrol navrhne společnost ATLANTIK FT jako zástupce menšinových akcionářů dva členy (ekonoma a právníka).

Dne 6.září 2005 na adrese Slovanský ostrov č. 226, 110 00 Praha 1 od 18:00 hodin se bude konat mimořádná valná hromada společnosti Unipetrol, která byla svolána na žádost společnosti ATLANTIK FT, kdy účelem je ochrana práv a právem chráněných zájmů minoritních akcionářů a ochrana hodnot jejich investic.

Přestože není zřejmé, zda může společnost PKN Orlen disponovat na mimořádné valné hromadě hlasovacími právy, nehodlá společnost ATLANTIK FT jejich hlasovací práva zpochybnit. Společnost ATLANTIK FT však očekává, že po tomto vstřícném kroku bude PKN Orlen hlasovat pro dva navrhované odborníky z řad menšinových akcionářů do dozorčí rady společnosti Unipetrol. Chceme, aby společnost PKN Orlen respektovala minoritní akcionáře, proto nebudeme na mimořádné valné hromadě zpochybňovat její hlasovací práva. Zato očekáváme, že společnost PKN Orlen projeví vstřícnost a podpoří dva naše kandidáty do dozorčí rady. Uvidíme, zda tolik proklamované corporate governence jsou jen slova či činy, řekla Dagmar Adamcová tisková mluvčí společnosti ATLANTIK FT.

Společnost ATLANTIK FT plně respektuje současné rozložení hlasovacích práv v Unipetrolu. Naším cílem je, aby minoritní akcionáři měli možnost kontrolovat dění ve společnosti Unipetrol. Chceme navrhnout dva nové členy do dozorčí rady ve složení ekonom a právník. Cílem je dosáhnout standardní úrovně transparentnosti a informovanosti menšinových akcionářů společnosti Unipetrol, což je důležité pro stabilitu a dlouhodobý růst hodnoty akcií této společnosti, informuje Dagmar Adamcová tisková mluvčí společnosti ATLANTIK FT.

Tím neméně podstatným cílem společnosti ATLANTIK FT je, aby akcie Unipetrolu nebyly staženy z obchodování na veřejných trzích. Veřejná obchodovatelnost akcií je klíčová pro menšinové akcionáře, protože pouze tak se budou moci podílet na dlouhodobém růstu hodnoty společnosti Unipetrol. Společnost ATLANTIK FT drží na svém účtu téměř 8 % akcií společnosti Unipetrol. Další nákup akcií Unipetrol společností ATLANTIK FT je závislý na požadavcích klientů.

Společnost ATLANTIK FT je na trhu již 12 let. Je tvůrcem trhu všech českých akcií v systému SPAD a má přímý přístup na největší akciové trhy v USA a Evropě. Obchodování je možné přes makléře nebo pomocí internetové aplikace ATLANTIK eBroker na adrese http://ebroker.atlantik.cz/. Díky členství v síti Auerbach&Grayson může společnost obchodovat na 84 akciových trzích a využívat analýzy více než 6 000 společností, které napomáhají při obchodování, správě aktiv a vyhledání investičních příležitostí. Je provozovatelem burzovní hry ATLANTIK FT, která probíhá na adrese www.akcie.centrum.cz.

Dagmar Adamcová ATLANTIK finanční trhy, a. s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).