Hlavní navigace

Asociace penzijních fondů zvolila nové vrcholné představitele

Prezídium Asociace penzijních fondů ČR zvolilo nové vrcholné představitele. Prezidentem se stal, Jan Chalupa, předseda CREDIT SUISSE LIFE & PENSIONS PENZIJNÍ FOND, a. s.

Sdílet

Prezídium zvolilo ze svého středu rovněž viceprezidenty. Prvním viceprezidentem se stal Jiří Rusnok, člen dozorčí rady ING Penzijního fondu, a. s. a poradce výkonné rady této společnosti pro Českou a Slovenskou republiku. Druhým viceprezidentem je pan Ing. Petr Beneš, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB PF Stabilita, a. s. Jan Chalupa zastával dosud funkci prvního viceprezidenta, Jiří Rusnok druhého viceprezidenta a Petr Beneš byl členem prezidia APF ČR.

Asociace penzijních fondů ČR zastupuje silné finanční instituce, jimiž penzijní fondy jsou. APF ČR reprezentuje společné zájmy svých členů. V minulosti již stála u změn zákonů a výrazně pomáhala zvýšit kredit penzijních fondů a oblasti penzijního připojištění jako celku. APF ČR ale také vytvořila komunikační platformu vůči státním orgánům, čímž si vydobyla výraznou prestiž, uvedl Jan Chalupa, předseda představenstva Credit Suisse Life & Pensions Penzijního fondu a nově jmenovaný prezident APF ČR. Na tuto činnost bych rád navázal. Dále bych chtěl rozvíjet aktivity APF ČR v hájení zájmu svých členů, ale i v informovanosti účastníků, kteří se na nás obrátí s dotazem či prosbou, dodal Jan Chalupa.

Velký prostor pro aktivity APF ČR vidím také v oblasti penzijní reformy. Vzhledem k tomu, že APF ČR sdružuje všechny penzijní fondy na českém trhu, chce pomoci při prosazování reformy důchodového systému v ČR. Ta zásadním způsobem ovlivní podobu veřejných financí a bude mít i bezprostřední dopad na všechny občany. Penzijní fondy již v uplynulých letech potvrdily svou roli důvěryhodných institucí a měly by se na celkovém řešení financování důchodů významněji podílet. K této roli mají už v současnosti všechny předpoklady, sdělil Jan Chalupa.

Asociace penzijních fondů České republiky je dobrovolné zájmové sdružení právnických osob, zejména penzijních fondů. APF ČR byla založena v roce 1996 a v současnosti sdružuje všech 12 penzijních fondů, které působí na trhu penzijního připojištění se státním příspěvkem v České republice. Hlavním cílem APF ČR je přispívat k celkové stabilitě, důvěryhodnosti a bezpečnosti systému penzijního připojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).