Hlavní navigace

Asociace inkasních agentur odsuzuje nekalé praktiky společnosti DEREDES

[Tisková zpráva] Asociace inkasních agentur ČR (AIA), která sdružuje nejvýznamnější inkasní agentury působící na českém trhu, odsuzuje neseriózní praktiky společností DEREDES s.r.o., která používá pro regionální inspektory název „inkasní exekutor“.

Sdílet

„Tento název je velmi zavádějící a dochází k dezinformaci dlužníků, kteří mohou nabýt dojmu, že jednají s exekutorem. Zároveň tímto dochází k poškozování pověsti solidních inkasních agentur, které dodržují Etický kodex a nezneužívají slova exekuce a plně respektují zákonná práva spotřebitelů.“, dodává člen Asociační rady Zbyněk Kadidlo.

Inkasní agentury sdružené v Asociaci inkasních agentur se snaží svým působením zprostředkovat věřitelům dlužnické úhrady zejména formou mimosoudního inkasa pohledávek. Tímto plní důležitou společenskou funkci a ve svém důsledku snižují náklady dlužníka spojené s jeho opožděnou úhradou závazků, a to zejména tím, že předcházejí soudní a exekuční způsob vymáhání. Navozování dojmu exekuce při vykonávání obvyklé inkasní činnosti je proto  velmi nevhodné a zavádějící.

„Jedním z hlavních cílů Asociace je očistit pověst inkasních služeb v povědomí veřejnosti a jasně odlišit kvalitní inkasní agentury od vymahačů nerespektujících zákony. Všichni členové naší Asociace jsou vázáni Etickým kodexem. Nerespektování zákonných práv dlužníků by bylo zcela nemyslitelné a příčí se profesionalitě naší práce“ říká prezident Asociace Vladimír Gazárek.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).