Hlavní navigace

Anketa pro podnikatele odhalí překážky v podnikání

Poštovní spořitelna a odborný business server Podnikatel.cz představují anketu, která se zaměří na problémy trápící české podnikatele. Analýza výsledků má přispět k odhalení hlavních překážek v podnikání. Z výsledků se tak dozvíme, co pro podnikatele představuje největší zátěž nebo zda využívají prostředky z evropských fondů.

Sdílet

Poštovní spořitelna a business server Podnikatel.cz spouštějí dnešním dnem anketu (www.podnikatel.cz/anketa), v níž se podnikatelé mohou po celý únor vyjádřit k nejčastějším problémům, potřebám a preferencím. Anketní otázky jsou zaměřeny především na oblast administrativní zátěže, na využívané způsoby a dostupnost financování podnikatelských záměrů či na dostatečnost informačního zázemí pro podnikatele.

„Přestože se o komunikaci směrem k malým podnikatelům snaží většina bankovních institucí v České republice, jedná se víceméně o rovinu produktovou. Poštovní spořitelna by ráda směrem k podnikatelům vykročila s vizí věnovat se potřebám, které mají nejen v oblasti financí,“ upřesňuje Tš Basista manažer segmentu SME Poštovní spořitelny.

Z tohoto důvodu se Poštovní spořitelna a server Podnikatel.cz rozhodli nabídnout podnikatelům možnost vyjádřit se ke své aktuální situaci a poskytnout tak prostřednictvím svých odpovědí cenné podněty, s jejichž využitím lze podpořit a iniciovat aktivity zaměřené na vylepšení podmínek pro podnikání v Česku.

„Protože se snažíme reagovat na postřehy našich čtenářů a považujeme je za významný zdroj inspirace, věříme, že nám anketa poskytne řadu témat, která budeme moci později zpracovat podrobněji a s větším důrazem,“ doplňuje Michael Hovorka, šéfredaktor business serveru Podnikatel.cz.

Výsledky následné analýzy odpovědí budou zveřejněny na společné tiskové konferenci Poštovní spořitelny a serveru Podnikatel.cz. Ta se uskuteční v polovině měsíce března 2008.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).