Hlavní navigace

Analytici Erste Group získali první místo za nejlepší akciová doporučení pro střední a východní Evropu

Týmu analytiků Erste Group se podařilo dosáhnout prvenství již potřetí za sebou: v nedávno zveřejněné studii "Austria and Central Europe Research Yearbook 2008" nezávislé londýnské analytické společnosti "AQ Research" získali analytici Erste Group první místo za akciová do-poručení v celém regionu střední a východní Evropy, jakož i v Rakousku, v České republice a v Maďarsku.

Sdílet

Renomovaný výzkum společnosti AQ Research , který byl pro Rakousko a středo- a východoevropské trhy prováděn letos již potřetí, se zaměřil na investiční doporučení (koupit/držet/pr­odat) 31 analytických společností/in­vestičních bank ve vztahu k 173 pokrývaným kótovaným společnostem. Nárůst počtu společností, které jsou předmětem analytických doporučení, svědčí o stále se zvětšujícím významu střední a východní Evropy jako investičního a růstového regionu.

Tým Erste Group byl jmenován celkovým vítězem akciových doporučení v regionu střední a východní Evropy již potřetí, přičemž nejsilnějších jednotlivých hodnocení dosáhli analytici Erste Group napříč celým regionem. Tento výsledek znovu dokazuje silnou pozici Erste Group jako etablované společnosti ve střední a východní Evropě ve srovnání s jejími globálními konkurenty, kteří se teprve snaží v tomto regionu uchytit.

Erste Group Research na prvním místě ve střední a východní Evropě (CEE)

Fritz Mostboeck, vedoucí analytického týmu Erste Group, si je velmi dobře vědom rozdílných poža-davků klientů investujících v tomto regionu. “Investování ve střední a ve východní Evropě je rozdílné, místní „blue chip“ akcie jsou v mezinárodním srovnání podniky s malou a střední kapitalizací. Proto nejsou likvidita ani velikost obchodovatelných akcií srovnatelné s hlavními světovými akciemi. Mnohem důležitější je však skutečnost, že naprostá většina těchto CEE akcií vykazuje nadprůměrný růst”, prohlásil Mostboeck. Právě tento očekávaný růst je hlavním investičním příběhem v regionu, i když není reálné čekat, že pohyby indexů a akcií ve střední a východní Evropě nebudou závislé na ostatních trzích. Mostboeck vidí v regionu jasnou příležitost: “Samozřejmě jsou trhy ve střední a východní Evropě krátkodobě ovlivňovány globálními trhy, ale v dlouhodobém horizontu by měly i nadále profitovat z výjimečných růstových příležitostí. V příštích letech očekáváme nadprůměrný ekonomický růst (okolo 5 % ve střední a východní Evropě pro roky 2008 a 2009).Tento růst by měl stimulovat akciové trhy.”

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).