Hlavní navigace

Allianz ve střední a východní Evropě vykázala za první kvartál 2011 solidní výsledky. Počet jejích klientů stále roste, dosáhl 7,5 milionu.

[Tisková zpráva] Pojišťovna Allianz ve střední a východní Evropě vykázala za první kvartál letošního roku solidní výsledky, a to i navzdory stále náročnějšímu podnikatelskému prostředí v tomto regionu.

Sdílet

Celkový objem předepsaného pojistného dosáhl 1,057 miliardy eur. Za první tři měsíce letošního roku Allianz získala více než 100 000 nových klientů, čímž v současnosti již dosáhla hranice 7,5 milionu klientů v regionu střední a východní Evropy. Od prvního kvartálu loňského roku tak vzrostla zákaznická základna o více než 5 procent.

To podtrhuje skutečnost, že stále více lidí vnímá Allianz jako důvěryhodného partnera při ochraně před riziky, při zabezpečení důchodu na stáří či zhodnocování aktiv. „Vývoj našich společností v prvním čtvrtletí 2011 je v souladu s naším očekáváním. V našem regionu pozorujeme pomalu se stabilizující trhy po finanční krizi, což  potvrzuje i rostoucí počet klientů,“ říká Manuel Bauer, člen představenstva společnosti Allianz SE.

Předepsané hrubé pojistné v oblasti neživotního pojištění dosáhlo 774 milionů eur. Společnostem Allianz v České republice, Polsku a Rusku se podařilo zvýšit objem obchodu v tomto segmentu. Provozní zisk 46 milionů eur za první tři měsíce roku 2011 vzrostl o 1,5 procenta ve srovnání s příslušným čtvrtletím v roce 2010. Také celková nákladovost se

v celém regionu oproti srovnatelnému období loňského roku zlepšila na 95,6 procenta. „Naše striktní kázeň v pojišťování vede ke zlepšeným výsledkům nákladovosti, což je znamením pro naše klienty, že se mohou spolehnout na stabilního partnera, a to i v  tržních podmínkách, které jsou stále obtížné,“ tvrdí Bruce Bowers, předseda představenstva Allianz ve střední a východní Evropě.

Pojistné v životním a zdravotním pojištění ve střední a východní Evropě dosáhlo 283 milionů eur a ve srovnání se čtvrtým kvartálem roku 2010 vzrostlo o 25 procent.

„Trend z posledního kvartálu 2010 pokračuje i v prvním čtvrtletí roku 2011 a ukázal jasnou poptávka zákazníků. Jsem přesvědčen o dlouhodobé perspektivě tohoto byznysu díky stárnutí populace a potřeby zabezpečení na stáří, " říká Bruce Bowers.

Allianz penzijní fond a správa aktiv si zachovaly své tempo růstu. Aktiva pod správou se zvýšila na konci března na 9,1 miliardy eur, což je 7% nárůst ve srovnání s objemem na konci roku 2010. Aktiva třetí strany vzrostla o 6 procent v penzijních fondech a o 18 procent v operacích správy majetku, přičemž čisté peněžní přítoky jsou nejsilnějším faktorem v obou segmentech. Počet klientů v penzijních společnostech Allianz byl na konci prvního čtvrtletí 2011 přibližně 4,2 milionu.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).