Hlavní navigace

Allianz vstupuje na kazašský trh

Skupina Allianz již má vybudovanou pozici přední zahraniční pojišťovny na ruském trhu. Nyní vstupuje na kazašský trh pojištění. Od ATF-Bank získala 100 % akcií ve společnosti ATF-Polis. Obě strany se dohodly na nezveřejňování dalších podrobností o této transakci.

Sdílet

ATF-Polis je čtvrtou největší pojišťovnou v Kazachstánu s hrubým předepsaným pojistným ve výši 42 milionů USD v roce 2006. Společnost poskytuje životní i neživotní pojištění a má dobře vyvinutou prodejní síť ve městech i v regionech.

Pojišťovna bude nadále využívat distribuční kapacity ATF-Bank, která je jednou z největších bank v Kazachstánu, a to na základě dohody o spolupráci v oblasti bankopojištění. Nedávná akvizice ATF-Bank ze strany italské Unicredit tak umožní Allianz rozšířit dlouhodobé partnerství se skupinou Unicredit i na kazašský trh.

“Vstup na kazašský trh je motivován dynamickým vývojem ekonomiky tohoto státu a našimi dobrými vztahy s kazašskými úřady a finančními institucemi. Tento trh hraje v rámci SNS důležitou roli a vykazuje ohromný růstový potenciál. Vstupem do Kazachstánu si zajistíme pozici na tomto zajímavém trhu”, komentoval tento krok Werner Zedelius, člen představenstva Allianz SE odpovědný za nové trhy.

„Jako přední poskytovatel pojištění na celém světě s letitými zkušenostmi v oboru dodá Allianz společnosti ATF-Polis nový impuls k rozvoji zavedením moderních technologií a posílením pozice této pojišťovny na kazašském trhu. ATF-Bank a ATF-Polis i nadále zůstanou partnery a budou pokračovat v oboustranně výhodné spolupráci na základě smluv uzavřených mezi oběma společnostmi,“ dodal Talgat Kuanishev, generální ředitel ATF-Bank.

Touto akvizicí Allianz vstupuje již na třetí trh SNS (po Rusku a Ukrajině) a stává se významným hráčem na jednom z největších a nejrychleji rostoucích trhů. V roce 2006 dosahoval objem pojistného trhu v Kazachstánu výše 600 milionů USD a dle odhadů bude dále růst až na dvě miliardy dolarů v roce 2010. Po Rusku a Ukrajině je Kazachstán s 15 miliony obyvatel třetí největší ekonomikou v rámci SNS. Díky velmi dynamickému vývoji ekonomiky v posledních letech, ohromnému potenciálu pro další růst a rapidně se rozvíjejícímu pojistnému trhu spolu s nízkou penetrací představuje Kazachstán ohromný potenciál.

„Transakce nám umožňuje oslovit různé segmenty klientů v Kazachstánu a nabídnout jim zcela novou řadu produktů, která doplní stávající služby ATF-Polis. Klienti budou těžit z naší znalosti místního prostředí a mezinárodních zkušeností”, řekl Hannes S. Chopra, generální ředitel Allianz Eurasia odpovědný za veškeré trhy SNS.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).