Hlavní navigace

Allianz pojišťovna zvyšuje odhad škod napáchaných vichřicí Emma

Na základě průběžných hlášení od likvidátorů a mobilních techniků z terénu zvýšila Allianz pojišťovna odhad škod napáchaných víkendovou vichřicí Emma. Očekává, že se objem škod vyšplhá na 150 mil. Kč. Celkový počet škodných událostí odhaduje na 3000 případů.

Sdílet

Největší škody byly napáchány v Praze, středních a východních Čechách. Naprostá většina škod se týkala budov a podnikatelských objektů, kde jdou počty do tisíců případů. Allianz pojišťovna má hlášeno několik desítek průmyslových škod a rovněž byly zaznamenány četné škody na vozidlech.

Z celkového počtu škodných událostí se přibližně čtyři pětiny týkají soukromého majetku, jedna pětina připadá na průmysl a podnikatele. Pokud jde o objem škod, větší část připadá na podnikatelské a průmyslové škody.

Všichni likvidátoři a mobilní technici jsou v terénu, již od víkendu pracují nepřetržitě. Veškeré škody jsou průběžně zanášeny do systému tak, aby byl proces jejich likvidace co nejplynulejší. Škody napáchané vichřicí Emma jsou likvidovány přednostně. Několik desítek škod nahlášených a zaregistrovaných během pondělí již bylo také zlikvidováno, uzavřeno a pojistné plnění bylo vyplaceno klientům. Škody, které nepřesáhnou 30 tisíc korun, Allianz pojišťovna likviduje ve zkráceném režimu.

Klienti začali hojně využívat možnost nahlášení škody přímo přes asistenční službu Allianz pojišťovny Mondial Assistance, která přijímá hlášení škod 24 hodin denně včetně víkendů. I nadále platí, že klienti by si měli způsobenou škodu nafotit a zaznamenat si její rozsah, teprve poté by měli začít s opatřeními k zamezení dalším škodám. Důležité je co nejdříve kontaktovat pojišťovnu resp. asistenční službu, aby mohla být zahájena likvidace škody.

Allianz pojišťovna předpokládá, že v tuto chvíli byla nahlášena teprve menší část škod, pokud se týká jejich celkového počtu, ale většina velkých škod na soukromém majetku a průmyslových a podnikatelských subjektech. V dalších dnech očekává hlášení škod menšího rozsahu a škod zjištěných dodatečně (například na rekreačních objektech).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).