Hlavní navigace

Allianz pojišťovna zaznamenala nárůst škod po víkendové bouři

[Tisková zpráva] Allianz pojišťovna odhaduje rozsah škod z víkendové bouře provázené krupobitím na více než 2 000, s převahou škod na vozidlech, a s odhadovaným objemem škod do výše 250 mil. Kč.

Sdílet

Víkendová bouře způsobila největší škody v Praze a ve středních Čechách a odhadovaný rozsah škod převýší škody ze záplav a povodní, které v prvním srpnovém týdnu postihly zejména severní Čechy.

„Z povodní ale i vichřice, které postihly nejvíce klienty Libereckého a Ústeckého kraje evidujeme celkem 330 škod ve výši 125 mil. Kč. Podle našeho odhadu se počet škod zvýší až na 500 a objem škod dosáhne 180 mil. Kč. Téměř tři čtvrtiny těchto škod jsou hlášeny z pojištění nemovitostí a domácnosti, na výši se podílí necelou polovinou. Více než patnáct procent škod jsme již uzavřeli a vyplatili pojistné plnění přesahující několik milionů korun,“ říká Pavel Novotný, ředitel úseku likvidace pojistných událostí.

Již první odhady škod po víkendové bouři ukazují na kalamitu většího rozsahu než povodně a záplavy z prvního srpnového týdne. Pavel Novotný uvádí, že za první dva dny po krupobití Allianz pojišťovna evidovala 1 850 škod s očekávanou výši154 mil. Kč. Nejvíce škod bylo hlášeno na vozidlech a jednalo se o rozbitá skla či poškozené karoserie. Těchto hlášení bylo 1 450 ve výši 110 mil. Kč. V pojištění majetku občanů bylo nahlášeno 355 škod ve výši 32 mil. Kč a škody se týkají rozbitých střech nebo oken.

Allianz pojišťovna odhaduje, že rozsah škod z víkendové bouře provázené krupobitím přesáhne hranici 2 000 s objemem škod do výše 250 mil. Kč.

Klienti Allianz pojišťovny se při hlášení škod mohou obrátit na bezplatnou non-stop infolinku 800 170 000 nebo využít formuláře na internetu a dále pokračovat podle doporučeného postupu.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).