Hlavní navigace

Allianz pojišťovna se stala partnerem lyžařů alpských olympijských disciplín

[Tisková zpráva] Allianz pojišťovna podepsala v rakouském Söldenu v rámci zahájení Světového poháru sezóny partnerskou smlouvu se Svazem lyžařů ČR, konkrétně úsekem alpských disciplín.

Sdílet

Na dobu tří let tak bude česká dceřiná společnost největší světové pojišťovny podporovat české reprezentanty a podílet se právě na rozvoji alpských disciplín. Nové spojení odpovídá celosvětovému posilování skupiny Allianz v oblasti sportu.

„Sport a pojištění jdou ruku v ruce, a proto je důležité nepodceňovat v zimních měsících situaci a dobře se pojistit na cesty, ať už z profesionálních důvodů nebo jen za zimními radovánkami do zahraničí,“ řekl při podpisu partnerství předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad.

Spojení Allianz pojišťovny s lyžaři se však neomezuje pouze na profesionální úroveň, ale odehrává se už tradičně po celou zimu v rámci cestovního pojištění, které kryje i rizika běžných lyžařů. Z tohoto pojištění poskytuje Allianz pojišťovna neomezené krytí léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění zavazadel pro případ ztráty nebo poškození, pojištění odpovědnosti za škodu a doplňkové asistenční služby. K výjimkám na trhu patří krytí zásahů horské služby a záchranných akcí obecně i bez návaznosti na lékařské ošetření. V rámci cestovního pojištění Allianz lze připojistit také amatérské i profesionální rizikové sporty, a to na všechna rizika.

Skupina Allianz v letošním roce celosvětově posiluje oblast sportu. Nedílnou součástí této koncepce je například sponzoring Formule 1, fotbalové Allianz Arény či podpora mezinárodního paralympijského týmu nebo nově navázaná spolupráce s golfovým klubem St. Andrews.

Allianz pojišťovna si uvědomuje společenskou odpovědnost i na českém trhu, a proto stále rozšiřuje své aktivity podporující sport a pohyb. Už třetím rokem je také partnerem jednoho z nejmasovějších běžeckých svátků profesionálu i amatérů – Pražského mezinárodního maratónu, jehož součástí je i květnová Allianz Eko procházka Prahou. Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).