Hlavní navigace

Allianz pojišťovna se stala partnerem lyžařů alpských olympijských disciplín

[Tisková zpráva] Allianz pojišťovna podepsala v rakouském Söldenu v rámci zahájení Světového poháru sezóny partnerskou smlouvu se Svazem lyžařů ČR, konkrétně úsekem alpských disciplín.

Na dobu tří let tak bude česká dceřiná společnost největší světové pojišťovny podporovat české reprezentanty a podílet se právě na rozvoji alpských disciplín. Nové spojení odpovídá celosvětovému posilování skupiny Allianz v oblasti sportu.

„Sport a pojištění jdou ruku v ruce, a proto je důležité nepodceňovat v zimních měsících situaci a dobře se pojistit na cesty, ať už z profesionálních důvodů nebo jen za zimními radovánkami do zahraničí,“ řekl při podpisu partnerství předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad.

Spojení Allianz pojišťovny s lyžaři se však neomezuje pouze na profesionální úroveň, ale odehrává se už tradičně po celou zimu v rámci cestovního pojištění, které kryje i rizika běžných lyžařů. Z tohoto pojištění poskytuje Allianz pojišťovna neomezené krytí léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění zavazadel pro případ ztráty nebo poškození, pojištění odpovědnosti za škodu a doplňkové asistenční služby. K výjimkám na trhu patří krytí zásahů horské služby a záchranných akcí obecně i bez návaznosti na lékařské ošetření. V rámci cestovního pojištění Allianz lze připojistit také amatérské i profesionální rizikové sporty, a to na všechna rizika.

Skupina Allianz v letošním roce celosvětově posiluje oblast sportu. Nedílnou součástí této koncepce je například sponzoring Formule 1, fotbalové Allianz Arény či podpora mezinárodního paralympijského týmu nebo nově navázaná spolupráce s golfovým klubem St. Andrews.

Allianz pojišťovna si uvědomuje společenskou odpovědnost i na českém trhu, a proto stále rozšiřuje své aktivity podporující sport a pohyb. Už třetím rokem je také partnerem jednoho z nejmasovějších běžeckých svátků profesionálu i amatérů – Pražského mezinárodního maratónu, jehož součástí je i květnová Allianz Eko procházka Prahou.