Hlavní navigace

Allianz pojišťovna přichází s novým jednorázovým životním pojištěním, které zohledňuje změny energetické strategie

[Tisková zpráva] Postupné vyčerpávání obnovitelných zdrojů energie, růst spotřeby a s ním spojené hledání nových zdrojů energie nebo odklon od jaderné energie daný nedávnou katastrofou v japonské elektrárně Fukušima.

Sdílet

 To vše může být investiční příležitostí. Allianz pojišťovna proto zítra přichází na český trh se zbrusu novým jednorázovým investičním životním pojištěním Allianz ENERGYinvest, které zaručuje ochranu investovaných prostředků. Jeho výnos je odvozen od indexu zohledňujícího vývoj 14 významných společností, u kterých se v následujících letech očekává profit z rozvoje nových energetických zdrojů a k tomu potřebných technologií.

Další výhody nového „jednorázu“ od Allianz spočívají v zajištění proti měnovému riziku, v pojistné ochraně pro případ smrti úrazem, v možnosti částečných odkupů už po 3. letech a také v daňové úspoře.

„V současnosti jsme svědky změny energetické strategie mnoha zemí,“ říká ředitel úseku pojištění osob Allianz pojišťovny Libor Novák. Ještě více než dříve se proto do popředí zájmu dostávají obnovitelné zdroje, zatímco některé tradiční naopak ustupují. „V našem případě vycházíme z vývoje těch společností, které buď přímo v oblasti energetiky podnikají a nebo jsou dodavateli materiálů a technologií, potřebných pro rozvoj alternativních zdrojů,“ dodává Novák.

Zajímavostí je, že výši kapitálové ochrany nabízí Allianz ENERGYinvest ve dvou variantách. Lidé si mohou zvolit mezi 100% kapitálovou ochranou investované částky vhodnou pro konzervativní investory a nebo 85% kapitálovou ochranou. V druhém případě získávají možnost vyššího zhodnocení, a to až do 2,3násobku dosaženého výnosu. Obě varianty lze přitom jednoduše kombinovat v rámci jedné smlouvy.

Jednorázové investiční životní pojištění v poslední době Čechy přitahuje nejenom kvůli možnosti přijít si k větším penězům, než jaké by dostali na termínovaném účtu, ale současně je láká i větší jistotou. Výrazný nárůst jednorázově placeného životního pojištění nebyl v minulých letech ojedinělý a podle odborníků bude i nadále zájem o tyto pojistky pokračovat.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).