Hlavní navigace

Allianz pojišťovna letos odhalila podvody už za více než 71 milionů korun, meziročně se počet prošetřovaných případů zvýšil dokonce o 75 procent

[Tisková zpráva] Počty odhalených pojistných podvodů během uplynulých devíti měsíců v Allianz pojišťovně v porovnání s loňským rokem stouply. Zatímco do září 2010 detektivové kvůli podvodům měli pod drobnohledem 660 případů za 60 mil. Kč, letos ve stejném období věnovali detailní pozornost již 1067 případům a odhalili podvody za 71,3 mil. Kč. Nejvíce se jich opět týkalo automobilů, pojištění majetku a odpovědnosti.

Sdílet

Vyšší počet prošetřovaných pojistných událostí je důkazem toho, že se věnujeme i menším případům a že tedy nejde pouze o pověstné ´velké ryby´. I nadále máme otevřených více než čtyři sta případů za skoro 160 mil. Kč, které se odehrávaly v průběhu celého letošního roku.

Motorista ze severní Moravy nahlásil krádež svého vozu. Po dvou dnech jej policie objevila, ale jako úplně vyhořelý skelet. Detektivové Allianz zjistili, že si vůz majitel zapálil sám. Auto měl totiž na leasing a povinné ručení i havarijní pojištění si platil napřímo. A protože se dostal do tíživé finanční situace a leasingová firma jej neustále obesílala upomínkami a upozorňovala na narůstající dluh, řekl si, že zabije dvě mouchy jednou ranou: nebude muset platit splátky a ještě dostane zaplaceno od pojišťovny za pojistnou událost.

Během letošního roku se specialisté z Allianz zabývali také jedním netradičním podvodem v cestovním pojištění – případem záhadně ztrácených kufrů. Rodinka vždy odletěla na dovolenou, po příletu do příslušné destinace si vyzvedla všechna svá zavazadla, maminka s dětmi je odvezla do hotelu a tatínek ještě chvíli počkal na letišti, aby tam pak oznámil, že se mu všechny kufry ztratily. Udělal to tak dokonce několikrát a v různých destinacích. Pak ale spadla klec. Přece jenom – všude bylo hodně svědků a do toho ještě všudypřítomný kamerový systém… Mimochodem, profesionálním „ztrácečem“ kufrů byl v tomto případě vysokoškolsky vzdělaný člověk, dokonce lékař…


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).