Hlavní navigace

Allianz eviduje škody motoristů v desítkách milionů korun, oproti loňsku jde o 60% nárůst

[Tisková zpráva] Od pondělí až do čtvrtečního večera už Allianz pojišťovně oznámili řidiči kvůli haváriím na sněhu škody na automobilech za zhruba 40 milionů korun. Oproti loňsku jde o šedesátiprocentní nárůst. Přibližně polovinu z tohoto objemu bude Allianz vyplácet z povinného ručení, druhou polovinou majitelům vozidel zaplatí za škody z havarijního pojištění.

Sdílet

V průměru jde o škody kolem 45 tisíc korun, jejichž příčinou je náraz v menší rychlosti do jiného vozidla a také do dveří po smyku. Jejich následky si můžete prohlédnout na snímku Škody Octavia. Více než pět milionů korun půjde na konta Pražanů, mnoho škod eviduje Allianz také v Českých Budějovicích, v centru Brna, v Ostravě a ve Zlíně.

V zimních podmínkách je podle údajů Technologického centra Allianz nedaleko Mnichova vyšší riziko nehody zhruba šestkrát, v případě extrémních sněhových kalamit dokonce patnáctkrát. Zimní pneumatiky přitom mají na sněhu až o 80 procent lepší záběrové vlastnosti a na stejném povrchu umožňují zkrátit brzdnou dráhu až o 50 procent. Ten, kdo jezdí výhradně na sněhu, by je měl mít co nejužší. Většina českých motoristů se však pohybuje střídavě na mokré a suché vozovce, a proto jsou pro ně výhodnější standardní rozměry.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).