Hlavní navigace

Allianz bude platit klientům v zahraničí za zpožděné lety kvůli sopečnému prachu a cestovní pojištění jim prodlouží

[Tisková zpráva] Dnes večer s největší pravděpodobností zasáhne islandský sopečný popel Českou republiku. Už v noci byla zavřena letiště na severu Německa, konkrétně v Hamburku, v Brémách a od rána letadla nelétají ani z Berlína. V této souvislosti se opět objevují dotazy, jak se mají zachovat turisté, kterým v zahraničí, případně ještě v České republice, zkomplikuje zastavená letecká doprava život. A do kdy jim bude platit cestovní pojištění uzavřené s Allianz pojišťovnou?

Sdílet

„V případě, že jste ještě v ČR a Váš let bude zrušen z důvodu omezení letecké dopravy v závislosti na činnosti sopky, změníme  vám termín cestovního pojištění až na datum uskutečnění letu,“ vysvětluje ředitelka úseku cestovního pojištění Allianz pojišťovny Jana Slavíková.

Pokud se v této nepříznivé chvíli klienti ocitnou už v zahraničí a jejich let bude mít zpoždění více než šest hodin, Allianz jim v rámci  pojištění zavazadel  bude vyplácet  od 7. hodiny zpoždění letu částku 200,– Kč za hodinu a to až do výše 5 000,– Kč. „V tomto případě mohou lidé požádat o prodloužení cestovního pojištění a my jim pojistnou smlouvu samozřejmě prodloužíme,“ dodává Slavíková, s tím, že pokud by jim pak vznikla v zahraničí škoda, tak jim jí rovněž Allianz zaplatí.

Základem cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh, které Allianz poskytuje v České republice v plné výši, tedy bez jakýchkoliv limitů plnění.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).