Hlavní navigace

Alexander Jan Sosnitza nastoupil do pražské pobočky Commerzbank jako vedoucí týmu specialistů na cenné papíry

[Tisková zpráva] Vedoucím týmu specialistů na cenné papíry pražské pobočky Commerzbank se nově stal Alexander Jan Sosnitza.

Sdílet

Na této pozici nahradil Matthiase Kabise, který se vrátil do Německa. Jeho cílem je zde především tvorba nových strategií a zlepšování komunikace mezi pražskou pobočkou a Německem.

„Zkušenosti Alexandra Jana Sosnitzy s řízením pobočky Commerzbank v Hamburku jsou pro pražskou pobočku velmi atraktivní, stejně jako jeho zkušenosti s kapitálovými trhy. Chceme společně vytvořit nové zajímavé pro-dukty a co nejefektivněji spolupracovat a podpořit tak poradce Private Ban-king při péči o klienty,“ řekla Alena Štefaňáková, ředitelka Private Banking v pražské pobočce Commerzbank.

Jedenatřicetiletý Alexander Jan Sosnitza přišel do Commerzbank před pěti lety a po celou dobu působil jako vedoucí pobočky v Hamburku. Zároveň s prací v Německu vystudoval Bankovní akademii ve Frankfurtu nad Moha-nem, kterou ukončil titulem Diplom-Bankbetriebswirt. Ve Frankfurtu také mo-mentálně dokončuje své MBA. Do pražské pobočky Commerzbank zamířil počátkem roku s cílem pomoci posilovat pozici Commerzbank v Praze.

Alexander Jan Sosnitza je svobodný a bezdětný. Je vyznavačem aktivního odpočinku – rád hraje golf, lyžuje, věnuje se i plachtění a triatlonu. Ve volných chvílích také cestuje, chodí tančit a vyhledává zajímavé kulturní akce v Praze, kterou tak rád blíže poznává. Mezi jeho koníčky se řadí rovněž hud-ba a dobré jídlo.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).