Hlavní navigace

Aktuální informace o anketě o nejabsurdnější bankovní poplatek

1. 2. 2006 Ke včerejšímu dni podpořilo petici proti poplatkové politice bank přes 3000 lidí. Mezi signatáři je řada poslanců, senátorů, studenti, důchodci, programátoři, technici, grafici, podnikatelé, dělníci, administrátoři, lékaři, OSVČ, ale také bankovní úředníci.

Sdílet

Na webu se živě diskutuje. Zejména jsou zajímavé zkušenosti lidí ze zahraničí, které jednoznačně ukazují, že situace u nás, ve vztahu k bankovním poplatkům, se vymyká běžnému standardu. Příspěvky se týkají většiny zemí Evropské unie, Spojených států, Kanady, ale i Nového Zélandu, Botswany či Argentiny. Pozoruhodná je také debata o fungování bank na Slovensku, která se rozeběhla na webu poté, co slovenské informační portály informovaly o anketě o nejabsurdnější poplatek.

Ve finálovém kole ankety za prvních 14 dnů hlasování zatím zcela jednoznačně vede poplatek za příchozí platby, který zvolilo více než 80% návštěvníků webu. Anketa tak potvrzuje, že lidem nejvíce vadí ty poplatky, které jdou proti smyslu a logice vzájemného vztahu mezi bankou a jejich klienty. Nejabsurdnější bankovní poplatek bude vyhlášen v pondělí 13. února.

Na webu jsme se rozhodli založit novou rubriku „Bankovní vlaštovky“, ve které chceme prezentovat změny k lepšímu. Klienti či banky mají možnost nám napsat o pozitivních změnách v diskutovaných oblastech – bankovní poplatky, vztah banky s klientem, transparentnost služeb apod.. Tuto výzvu jsme zveřejnili před více než měsícem. Zatím přišel pouze jeden tip.

Organizátoři

Martina Goldová a Patrik Nacher

www.bankovnipoplatky.com
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).