Hlavní navigace

Aktuálně nabízené zajištěné fondy ČSOB si za měsíc připsaly více než 300 milionů korun

V přepočtu celkem 336 milionů korun vložili investoři do třech zajištěných fondů, které jsou v současnosti nabízené v síti ČSOB. Ukazuje se tak, že zájem o zajištěné fondy mezi českou veřejností neutuchá. Podle představitelů banky jde o jeden z nejlepších výsledků během čtyřleté historie vydávání těchto fondů. ČSOB poprvé upisuje tři zajištěné fondy současně, s cílem nabídnout investorům lepší možnost výběru. ČSOB Světový Click USD+ 2 a ČSOB Světový Click EUR+ 1, společně s korunovým ČSOB Světovým Clickem+ 9 je možné v distribuční síti ČSOB koupit ještě příští týden do 28. května.

Sdílet

Tyto fondy, které se začaly upisovat 19. dubna, umožňují minimální zhodnocení investice v době jejich splatnosti 8 procent. Celkový výnos, kterého lze dosáhnout je však mnohem vyšší. V případě fondů ČSOB Světový Click USD+ 2 a ČSOB Světový Click+ 9 může zhodnocení dosáhnout až 35 procent, u ČSOB Světový Click EUR+ 1 dosahuje maximální hranice 30 procent. Všechny fondy budou splatné za 5 let a 4 měsíce, možnost kdykoliv z nich vystoupit nebo vstoupit ovšem zůstává zachována.

Poprvé nabízený zajištěný fond v eurech již v podstatě nemusíme brát jako cizoměnový. Vždyť v době vyplacení jeho výnosů v roce 2009 bude euro pravděpodobně již naší domácí měnou. Odpadají tak případné poplatky za směnu do korun, sdělil Jan BartaČSOB Asset Management.

V průběhu upisovacího období je tradičně uplatňován zvýhodněný vstupní poplatek 2 procenta. Zatím je větší zájem o korunový fond ČSOB Světový Click+ 9. Jsme zvědavi, zdali nové cizoměnové fondy budou podobně úspěšné, jako jejich předchůdci. První z těchto fondů, ČSOB Světový Click USD+ 1 totiž na přelomu roku dokázal za upisovací období nashromáždit v přepočtu 380 milionů korun, dodal Barta.

Fondy ČSOB Světový Click+ 9, ČSOB Světový Click USD+ 2 a ČSOB Světový Click EUR+ 1 jsou součástí otevřeného fondu Fund Partners, SICAV. Fond spravovaný finanční skupinou ČSOB/KBC byl založen v Lucembursku a podléhá dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem. Pro činnost na území ČR obdržel povolení české Komise pro cenné papíry. V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách více než 120 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1500 miliard CZK.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).