Hlavní navigace

Akciové prémiové vklady České spořitelny maturující v 2. pololetí přinesly klientům průměrný výnos 5,03 % p.a.

[Tisková zpráva] Akciové prémiové vklady České spořitelny končící ve 2. pololetí letošního roku, jejichž prémiový výnos je odvozen od vývoje koše akcií, zafixovaly svým klientům průměrný výnos ve výši 5,03 % p.a.

Sdílet

-    Akciové prémiové vklady AKC51 a AKC52 dosáhly výnosu 7,18 % p.a., resp. 6,28 %p.a.

-    Česká spořitelna oceněna jako nejlepší maloobchodní distributor strukturovaných produktů v ČR prestižním britským časopisem Euromoney

Nejvyšší výnosy zaznamenaly akciový vklad AKC51 s výnosem 7,18 % p.a., vklad AKC52 s  výnosem 6,28 % p.a. a vklad AKC54 s výnosem 5,42 % p.a.

Prémiové vklady České spořitelny jsou jednorázové peněžní vklady, jejichž výnos je tvořen prémií. Pokrývají krátkodobý až střednědobý investiční horizont (1 až 3 roky) a svým majitelům umožňují podílet se na vývoji dynamických podkladových aktiv – akcií, měn a komodit – bez rizika ztráty investované částky.

Investovat do akciových prémiových vkladů mohou jak fyzické, tak právnické osoby v české i zahraniční měně (USD, EUR). Minimální vklad činí 10 000 Kč (400 EUR, 500 USD). Prémiové vklady ČS podléhají stejnému pojištění jako běžné termínované vklady (až do ekvivalentu 100 000 EUR) a stejně tak jsou zdaněny.

Strukturované produkty České spořitelny, mezi které patří akciové prémiové vklady, vysoce ohodnotil prestižní odborný britský časopis Euromoney specializující se na bankovní a kapitálové trhy. List udělit České spořitelně hlavní cenu v kategoriích Nejlepší distributor v ČR a Nejlepší prodejce v ČR a druhé místo v kategorii Nejvýkonnější distributor v ČR. Výsledky byly sestaveny na základě ankety mezi finančními odborníky. Časopis vyhodnotil 400 odpovědí od distributorů z celé Evropy a data o třech miliónech strukturovaných produktů.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).