Hlavní navigace

Akcionáři Kooperativy ponechali rekordní zisk firmě na další rozvoj a potvrdili Martina Diviše od 7. května do čela firmy

Schválením roční účetní závěrky a rozdělením loňského zisku skončila 16. řádná valná hromada pojišťovny Kooperativa, která se uskutečnila 7. 4. 2008. Vienna Insurance Group se jako hlavní akcionář Kooperativy rozhodl opět investovat celý čistý zisk (po odvodech do rezervního a sociálního fondu a výplatě dividend držitelům prioritních akcií) v rekordní výši 1087 milionů korun do budoucnosti Kooperativy.

Sdílet

„Tento přístup, který rozhodně není u firem vlastněných zahraničním kapitálem v ČR obvyklý, svědčí o tom, že našim akcionářům velmi záleží na dalším rozvoji Kooperativy. Stalo se již pravidlem, že náš zisk je reinvestován zpět do firmy,“ ocenil přístup zástupců Vienna Insurance Group člen představenstva Kooperativy a náměstek generálního ředitele Martin Diviš.

Valná hromada a dozorčí rada Kooperativy zároveň potvrdily již dříve avizovanou změnu ve vedení druhé největší pojišťovny českého trhu – s platností od 7. května se pozice generálního ředitele ujme Martin Diviš, a nahradí tak Vladimíra Mráze, který odchází do důchodu. „Vladimíru Mrázovi patří obrovský dík za jeho práci – právě on se největší měrou zasloužil o to, že dnes je Kooperativa respektovanou a silnou finanční institucí, jejíž roční pojistné výrazně přesahuje jednu miliardu eur,“ zdůraznil Diviš. Nejvyšší představitelé Vienna Insurance Group rovněž ocenili výsledky společnosti v loňském složitém roce a poděkovali vedení Kooperativy za odvedenou práci. Došlo i k několika změnám v dozorčí radě, kterou i nadále povede šéf koncernu Vienna Insurance Group Günter Geyer.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).