Hlavní navigace

Akcionáři ČS schválili hrubou dividendu 30 Kč na akcii ze zisku roku 2010

[Tisková zpráva] Akcionáři České spořitelny dnes na řádné valné hromadě schválili rozdělení zisku za rok 2010 a výplatu hrubé dividendy ve výši 30 Kč na prioritní i kmenovou akcii. Celkově bude na dividendách vyplaceno 4,56 mld. Kč. Rozhodným datem pro výplatu dividendy je den konání valné hromady, 20. duben 2011. Za rok 2010 vykázala ČS nekonsolidovaný čistý zisk po zdanění ve výši 11 871 mil. Kč.

Sdílet

Akcionáři schválili rozdělení zisku společnosti za rok 2010 a účetní závěrky za rok 2010. Externím auditorem pro rok 2011 zůstává společnost Ernst Young Audit. Do dozorčí rady byli znovuzvolení členové, kterým letos končí mandát: pan Bernard Spalt a Heinz Kessler.

Valná hromada také odsouhlasila změnu stanov. Akcionáři schválili změnu formy akcií – akcie na majitele se změnily na akcie na jméno. Další změny stanov jsou reakcí na judikaturu soudů, která se týká otázek souběhu funkce člena představenstva s funkcemi generálního ředitele a jeho náměstků. Došlo také k úpravě počtu členů představenstva a do stanov byla implementována ustanovení týkající se řídícího a kontrolního systému společnosti. Navíc byla aplikována novelizovaná ustanovení vyhlášky č. 123/2007 Sb., o pravidlech obezřetného podnikání bank, spořitelních a úvěrních družstev a obchodníků s cennými papíry (ve znění vyhlášky č. 380/2010 Sb.)Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).