Hlavní navigace

Akcionáři České spořitelny schválili prodej neživotní části Pojišťovny ČS

Akcionáři České spořitelny, a.s., dnes na mimořádné valné hromadě společnosti schválili prodej neživotní části Pojišťovny České spořitelny, a.s., společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s. Schválení této transakce valnou hromadou banky ukládá zákon, neboť Pojišťovna České spořitelny je vůči České spořitelně ovládanou osobou. Podpis smlouvy o prodeji neživotní části Pojišťovny České spořitelny je plánován na první polovinu listopadu 2003.

Sdílet

Kooperativa se stala v srpnu 2003 vítězem výběrového řízení na koupi neživotní části Pojišťovny České spořitelny, protože nabídla nejen nejlepší cenu, ale také nejlepší strategii do budoucna. Předběžná kupní cena činí 4,1 miliardy Kč.

Uzavření celé transakce a stanovení konečné ceny na základě výsledků Pojišťovny ČS za rok 2003 je plánováno na počátek příštího roku. Bylo dohodnuto, že konečná cena se může od předběžné ceny lišit o +/- 10 %. Konečné vypořádání je plánováno na první čtvrtletí 2004.

Předmětem prodeje je neživotní část podniku včetně převodu pojistného portfolia neživotního pojištění. Do Kooperativy tak přejdou zaměstnanci i hmotný majetek. Samotný přesun se uskuteční pod přímým dohledem Ministerstva financí. Veškeré smluvní závazky s klienty a partnery Pojišťovny ČS v oblasti neživotního pojištění budou dodrženy v původních podmínkách.

Pojišťovna České spořitelny, a.s., je čtvrtým největším pojišťovacím ústavem v České republice s tržním podílem 6,33 % (k 31. prosinci 2002). Akcionáři společnosti Pojišťovna ČS, a.s., jsou: Česká spořitelna, a.s., (55,2 %) a Sparkassen Versicherung AG (44,8 %). Pojišťovna ČS je zakládajícím členem České asociace pojišťoven a České kanceláře pojistitelů.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).