Hlavní navigace

Akcie Unipetrolu nad hranicí 300 Kč

Českou republiku zasáhly rekordní vedra a na kapitálovém trhu se naplno projevila prázdninová nálada. Na mimoburzovním RM-Systému byla obchodní aktivita nízká, pohyby na jednotlivých titulech nebyly výrazné. Index RM se v průběhu celého týdne pohyboval v úzkém rozpětí kolem 3100 bodů.

Sdílet

V posilování z minulého týdne pokračovaly akcie Unipetrolu. Kurz se po většinu týdne pohyboval nad hranicí 300 Kč a akcie vytvořily nový historický rekord. Titul získal další 3%. Petrochemický holding dokončil prodej dceřiné firmy Kaučuk do rukou polské Dwory. Obchod byl uzavřen v lednu a v tomto týdnu došlo k dokončení procesu, když polská strana převedla na účet Unipetrolu 5,5 mld Kč. Peníze budou použity na rozšíření kapacit, snížení dluhu a případné akvizice. Po fúzi Kaučuku s Dwory vznikne nová společnost, jejíž název budou vybírat sami zaměstnanci ve výběrovém řízení.

Energetická společnost ČEZ pokračuje ve výkupu svých akcií a v tomto týdnu s největší pravděpodobností překročila hodnota vykoupených akcií 3%. Titul zakončil týden s mírnou ztrátou. K růstu nepomohla ani páteční zpráva, že ČEZ postoupil do druhého kola výběrového řízení na nákup 49% podílu v bulharské jaderné elektrárně Belene. Akcie České spořitelny nijak nereagovaly na pozitivní zprávu, že Pojišťovna ČS vybrala na pojistném v prvním pololetí 3,15 mld Kč, což je o 55% více než v loňském období. Pojišťovna ČS se specializuje na životná pojištění a k 31.3. měla na tuzemském trhu podíl 12%, což ji řadí na třetí příčku mezi pojišťovacími ústavy. Česká spořitelna má ve společnosti 55% podíl. Po zvýšené aktivitě v minulém týdnu se uklidnilo obchodování s akciemi Vítkovic. Titul vrátil do blízkosti hranice 700 Kč a ztratil necelá 2%. Téměř o 10% posílil kurz Vodovodů a kanalizací Trutnov. Růst však nebyl doprovázen odpovídajícím objemem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).