Hlavní navigace

Akcie NOKIA se nově obchodují v úzkém spreadu

Na českém akciovém trhu RM-SYSTÉM jsou nyní akcie společnosti NOKIA nově kótovány v úzkém spreadu. Akcie se tak pro investory stávají díky výhodnějším podmínkám atraktivnější než dříve.

Sdílet

Fio, burzovní společnost jako jeden z tvůrců trhu na RM-SYSTÉMu začala kótovat akcie finské telekomunikační společnosti Nokia v úzkém spreadu, který činí pouhých 5 korun.

„Snížení rozpětí mezi kupní a prodejní cenou akcií Nokia na 5 Kč je dalším krokem k zpřístupnění zahraničních titulů českým drobným investorům za co nejvýhodnějších podmínek,“ říká k tomu Jiří Vodička, ředitel pro strategii a marketing RM-S.

Investoři mohou i nadále kupovat akcie Nokia po jednotlivých kusech, nebo po lotech v segmentu EasyClick. V EasyClicku přitom nyní nově zaplatí za obchod 0,29 % objemu, což je nejméně na českém trhu. Jeden EasyClick lot tvoří 50 kusů akcií Nokia, tedy cca 27 tisíc korun.

„Velkým pozitivem tohoto akciového titulu je jeho významné postavení na trhu, kdy společnost zaujímá pozici jedničky podle počtu prodaných výrobků. Významné jsou také investice do výzkumu a vývoje, které umožňují firmě tuto pozici posilovat. Pro nákup akcií hovoří i hospodářské výsledky – v posledních letech Nokia dosahuje rekordních příjmů a i přes vysoké výdaje na výzkum a vývoj úspěšně řídí své náklady, o čemž vypovídají dobré ziskové marže. Podporu pro kurz akcií společnosti představuje také výplata dividendy, a to s výnosem 2,3 %,“ komentuje vyhlídky akcií Nokia Josef Novotný, analytik Fio, burzovní společnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).