Hlavní navigace

Akcie Mittal Steel Ostrava posílily o 16 %.

Po zkráceném týdnu díky státním svátkům se vrátil rytmus obchodování na mimoburzovním RM-Systému do zaběhnutých kolejí, když investoři mohli obchodovat plných pět dní. Index RM v tomto období ztratil necelé 1%. Na nejvyšší úrovni se pohyboval hned v úvodu týdne.

Sdílet

K poklesu indexu největší měrou přispěla energetická společnost ČEZ. Titul v úvodu týdne přestřelil až k hranici 1150 Kč, kde se však začaly rychle vybírat zisky a titul oslabil zpět pod úroveň 1100 Kč. K prodejní náladě přispělo i vyřazení titulu ze strany UBS z jejího středo a východoevropského „top three piks“. Na záchranu psychologické úrovně 1100 Kč však v závěru týdne přispěchali analytici Credit Suisse, když začali titul pokrývat s úvodní cílovou cenou 1300 Kč. Celkově titul oslabil o necelá 2%.

K potěše investorů se naopak obchodoval Unipetrol, který získal přes 3%. Titul se po více jak jeden a půl roce opět dostal na dohled hranici 300 Kč a v průběhu pátečního obchodování ji dokonce překonal. Radost investorům a svým akcionářům však nejvíce udělal Mittal Steel Ostrava. Akcie této společnosti posílily o velmi silných 16% a kurz se výrazněji vzdálil od hranice 5000 Kč. Vedení společnosti provedlo personální změny v dceřiné společnosti Válcovny plechu. Do představenstva byl jmenován Jan Rafaj, který působil jako vedoucí právního oddělení celého holdingu MSO.

Informace personálního charakteru se váže i k Třineckým železárnám. Její generální ředitel Jiří Ciencala byl kooptován za člena Svazů průmyslu a dopravy ČR a na základě dubnové valné hromady doplní představenstvo svazu. Dceřiná společnost Třineckých železáren, Sochorová válcovna TŽ, plánuje investici ve výši zhruba 0,5 mld. Kč do ohřívací pece. Nová pec by měla snížit energetickou náročnost výroby a bude šetrnější k životnímu prostředí. Kurz akcií při nízké likviditě získal přes 2%. Zvýšenou likviditou se můžou naopak pochlubit Vítkovice. V úvodu týdne byly akcie poptávány ze strany většího investora a na trhu probíhaly obchody v milionových objemech. Kurz posílil o 3%.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).