Hlavní navigace

Akcie Deutsche Telekom vstupují na RM-SYSTÉM!

Akcie Deutsche Telekom, vlastníka mobilního operátora T-Mobile, vstupují na český akciový trh RM-SYSTÉM. Dalšími novými akciemi na trhu RM-SYSTÉM jsou Zentiva, Erste Bank, ORCO, AAA AUTO a CME. Všechny zahraniční akcie se obchodují v českých korunách. Dalším krokem ke zpřístupnění obchodování s akciemi drobným investorům je významné snížení poplatků.

Sdílet

„Uvedení akcií Deutsche Telekom na trh RM-SYSTÉM je důkazem toho, že se podařilo úspěšně realizovat myšlenku zpřístupnění nejzajímavějších evropských či amerických akcií českým investorům,“ říká Jiří Vodička, ředitel pro strategii a marketing RM-S.

„V následujících měsících bude trh s cennými papíry RM-SYSTÉM rozšířen nejen o další světové akcie, ale také další atraktivní investiční instrumenty, jakými jsou např. indexové certifikáty, waranty a nebo turbocertifikáty“, doplňuje Vodička.

Výhody obchodování na trhu RM-SYSTÉM

  • akcie jsou dostupné doslova pro každého
  • obchoduje se v české měně
  • obchoduje se o hodinu déle, než je běžné, tedy do 17h
  • investoři nečekají na připsání akcií obvyklé 3 dny, ale vlastní je okamžitě
  • likvidita akcií (vždy můžete koupit nebo prodat) je zajištěna tvůrcem trhu, tzv. market makerem
  • nejvýhodnější poplatky pro malé a střední investory

Nové akcie je možné na RM-S obchodovat standardními aukčními pokyny, kde není omezení minimálního počtu obchodovaných akcií. Všechny nově přijaté akcie jsou také zařazeny do segmentu EasyClick s poplatkově výhodnějšími pokyny, kde je minimální počet akcií stanoven velikostí EasyClick lotu.

RM-SYSTÉM radikálně snižuje poplatky

Drastická redukční dieta ceníku pro standardní aukční obchodování na RM-SYSTÉMu. Tak lze nazvat změny, které byly ve prospěch klientů uskutečněny. Nové poplatky poklesly až na desetinu své původní hodnoty. Nákup nebo prodej akcií v objemu 5 tis. Kč stojí nyní investory na RM-S pouhých 30 Kč. Se zvyšujícím se objemem obchodu navíc poplatky procentuálně klesají ze základní sazby 0,6% až na 0,15 % z objemu obchodu.

A to není vše! Zrušeny jsou také veškeré příplatky za speciální dispozice a minimální výše poplatků, které jsou nově již od 0 Kč.

Zaváděcí sazba loňské novinky EasyClick byla nahrazena dlouhodobou ve výši 0,39 % z objemu obchodu. Ke spokojenosti větších investorů je omezen maximální možný poplatek z jednotlivého obchodu na výši 3 400 Kč. Uvedené změny tedy nic nemění na faktu, že EasyClick představuje nadále nejvýhodnější podmínky pro obchody v objemech od 50 tisíc Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).