Hlavní navigace

Akcie ČEZu posílily během týdne na trhu RM SYSTÉM o 2,7%, mimořádná valná hromada Unipetrolu.

V uplynulém týdnu se pozornost investorů na trhu RM SYSTÉM zaměřovala především na konsolidované výsledky hospodaření ČEZ, které společnost vydala 15. listopadu. Velký kupní apetit vyhnal kurz této nejobchodovanější emise na trhu RM S až k rekordním 919,70 Kč. Následné vybírání zisků a report hospodářských výsledků za prvních devět měsíců 2006, které byly „jen“ na úrovní odhadu trhu, srazily hodnotu akcie zpět pod 900 Kč. V průběhu středy se obchodovalo dokonce za 880 Kč, z toho je vidět jaké očekávání u investorů tento energetický subjekt vzbuzuje.

Sdílet

Podíváme-li se konkrétně na finanční ukazatele společnosti, pak na úrovni tržeb si ČEZ proti předešlému období polepšil o 27,2% na 113,7 mld. Kč. Provozní zisk vzrostl o 29% na 29,9 mld. Kč, ale tento parametr mírně zaostal za očekáváním analytiků. Za první tři čtvrtletí vzrostl čistý zisk společnosti o téměř 45% na 21,1 mld. Kč. Zároveň byl zvýšen odhad hospodářského výsledku za celý rok 2006 o 0,5 mld. Kč na 28,5 mld. Kč. Pozitivně se promítla především rekordní výroba elektrické energie a započtení hospodářských výsledků polských akvizic Elcho a Skawina.

V průběhu pátku ČEZ opět atakoval historické rekordní hodnoty kolem 918 Kč a uzavřel na úrovni 915,30 Kč za akcii. Objemy obchodů byly přibližně trojnásobné v porovnání s průměrem. Velký podíl na tom má neustále se zvyšující obliba nového pokynu EasyClick a s tím spojená vyšší likvidita trhu RM SYSTÉM.

Společnost Unipetrol svolala další mimořádnou valnou hromadu, která se bude konat 13. prosince 2006, na popud majoritního vlastníka, polské společnosti PKN Orlen. Akcie Unipetrolu se v uplynulém zkráceném týdnu obchodovaly v úzkém pásmu 206 Kč až 210 Kč. Titul uzavřel na 208,10 Kč. Investoři pravděpodobně očekávají, jak nakonec dopadne prodej Kaučuku, který má být uskutečněn do konce letošního roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).