Hlavní navigace

Akce Fond měsíce po osmé: fond ING Euro v červnu bez vstupních poplatků

Sdílet

Praha
4. června 2003

Akce Fond měsíce umožňuje investovat do vybraného podílového fondu z nabídky ING bez vstupních poplatků. V měsíci červnu tak mohou investoři vstoupit bez vstupních poplatků do podílového fondu ING Euro.

Cílem tohoto fondu je dosahovat dlouhodobého kapitálového výnosu v eurech investováním do diverzifikovaného portfolia pevně úročených cenných papírů vedených v eurech.

Fond převážně investuje do dlouhodobých a střednědobých dluhopisů vydávaných hlavně vládami, mezinárodními společnostmi a jinými vysoce kvalitními emitenty zemí Evropské měnové unie. Průměrná doba do splatnosti se standardně pohybuje okolo pěti let.

Výkonnost fondu ING Euro za uplynulých 12 měsíců k 31. 5. byla zajímavých 11,43 %.

Akce Fond měsíce se již zabydlela na českém trhu podílových fondů. Důkazem toho je, že množství investic do fondu vybraného jako fond měsíce se vždy razantně zvýšilo. Například objem finančních prostředků, které klienti investovali do fondu měsíce května (ING Český fond peněžního trhu), se zvýšil o plných 70 % oproti předchozímu měsíci.

Název fondu, který je vyhlášen fondem měsíce, je oznámen vždy nejpozději předposlední den předcházejícího měsíce na internetových stránkách ING – www.ing.cz. Fondem měsíce se může stát kterýkoli fond z nabídky ING Fondů.

Holandská finanční skupina ING nabízí v České republice klientům podílové fondy denominované v českých korunách i v cizích měnách. Tyto fondy jsou distribuovány prostřednictvím finančních poradců ING, vybraných sítí makléřských společností a klientských center ING Oranžový dům.

Výhodou ING Fondů je kromě zázemí ING, jedné z největších finančních skupin světa, také nízká minimální investice. Ta činí u podílových fondů vedených v českých korunách 3000 Kč a u fondů denominovaných v cizích měnách v přepočtu přibližně 9 tisíc Kč. Podílové fondy ING jsou registrovány v Lucembursku, což jim umožňuje dosahovat vyššího možného zhodnocení díky příznivějším daňovým podmínkám. O kvalitě ING Fondů svědčí také vysoké ratingové hodnocení, které obdržely od Standard & Poor’s.

* * *

ING působí v 60 zemích světa a má více než 50 miliónů klientů. Z hlediska tržní kapitalizace je jednou z největších finančních skupin na světě. V České republice působí od roku 1991 v oblastech pojišťovnictví, bankovnictví a správy aktiv. V roce 2001 vstoupila také na trh retailových produktů svým spořicím účtem ING Konto.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).