Hlavní navigace

Akademie pro začínající podnikatelky

[Tisková zpráva] Víkendovou akademii: Začínáme podnikat krok za krokem připravila pro začínající podnikatelky GE Money Bank v rámci projektu na podporu podnikání žen Život nápadům.

Sdílet

Ženy se v kurzu naučí základům finančního řízení, dozví se více o cenotvorbě produktu, marketingu i o práci s lidskými zdroji. Školení pod vedením renomovaných odborníků v daných oblastech proběhne od pátku 19. 8. do soboty 20. 8. v Equitana Hotel Resort v Martinicích u Příbrami. Projekt Život nápadům je dlouhodobou iniciativou GE Money Bank, která jeho prostřednictvím podporuje ženy na cestě k vlastnímu podnikání.

„Ze zkušeností z předešlých webinářů a nejčastějších dotazů víme, co ženy uvažující o vlastním podnikání nejvíce trápí a co je odrazuje. Nejžádanější informace a rady průběžně zveřejňujeme na webu projektu. Nyní chceme nejen jeho uživatelkám poskytnout příležitost se potkat tváří v tvář, ale předat jim také naše know-how ještě intenzivněji,“ říká Jarmila Plachá, ředitelka marketingu GE Money Bank. „Víkendová akademie, kterou v rámci projektu Život nápadům pořádáme, je určena všem ženám, které chtějí začít podnikat a už mají představu v jaké oblasti, případně již s podnikáním začaly,“ dodává Jarmila Plachá.

Cílem Víkendové akademie je pomoci začínajícím podnikatelkám postavit pevný základ pro jejich podnikatelský záměr. Účastnice kurzu v přednáškách získají odpovědi například na otázky kde vzít peníze na rozjezd podnikání, jak zajistit cashflow, jak nastavit cenu svého produktu a jak oslovit správnou cílovou skupinu. Dozví se také kdy se věnovat marketingu a kolik do něj investovat, jak si vybrat lidi do týmu a jak je nejlépe řídit. Získané znalosti si ženy následně procvičí v praktických workshopech se zkušenými kouči a úspěšnými podnikateli, kteří celé školení vedou:

•    Magdalena Čevelová – marketingová odbornice, poradkyně, lektorka a copywriterka

•    Pavel Komárek – zakladatel společnosti Prosperita

•    Petr Maňas – ředitel společnosti Klanečná

•    Jaroslav Trojan – finanční analytik (Credo Ventures)

•    Tomáš Čupr – zakladatel a výkonný ředitel Slevomatu

•    Josef Havelka – generální ředitel vydavatelství Sanoma Media Praha

Načerpat inspiraci a překonat prvotní zábrany i pocit nejistoty pomohou účastnicím také rozhovory s ambasadorkami projektu. Jsou to ženy, které se rozhodly vydat na cestu za svým snem, úspěšně došly do cíle a rozhodly se nenechat si své zkušenosti pro sebe. Neméně užitečná bude pro začínající podnikatelky také příležitost se seznámit, diskutovat mezi sebou nad jednotlivými tématy a utřídit si tak své myšlenky a nápady.

Víkendová akademie navazuje na zkušenosti ze tří předchozích seminářů, které se od začátku projektu Život nápadům uskutečnily. Aktuální seminář zahrnuje v ceně 1 900 Kč (konečná cena s DPH) veškerý program dvoudenního intenzivního školení, materiály a sborníky, ubytování v prostorách hotelu a plnou penzi. Maximální počet účastníků je 50, zájemkyně se mohou dozvědět více informací a zároveň se na Víkendovou akademii přihlásit na stránce www.zivotnapa­dum.cz.

Život nápadům je víc než školení

Projekt Život nápadům vznikl z iniciativy GE Money Bank, která tak navazuje na celosvětovou podporu žen své mateřské společnosti GE Money. Jeho záměrem je pomoci ženám překonat bariéry a podpořit je na cestě za vlastním podnikáním. Kromě podpory žen, které začínají podnikat, představuje projekt také inspirující ženské podnikatelské vzory všem ostatním a dává ženám prostor pro diskuzi a sdílení rad a názorů. Pro tento účel byl vytvořen speciální internetový portál www.zivotnapa­dum.cz, kde ženy naleznou jak diskusní fórum, tak užitečné informace, rady a kontakty důležité pro první kroky v podnikání. Projekt zaštiťují patronky projektu – ženy, které jsou samy úspěšné v různých oborech a jsou také zárukou celkové nezávislosti projektu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).