Hlavní navigace

Agentura Moody ´s zvýšila rating České pojišťovně o 3 stupně

Mezinárodní ratingová agentura Moody´s dnes zvýšila rating finanční síly České pojišťovny o tři stupně z Baa3 na stupeň A3 se stabilním výhledem. Česká pojišťovna tak v krátkém sledu získala již podruhé jedno z nejvyšších možných ratingových hodnocení, kterého lze v České republice dosáhnout. Před měsícem jí rovněž o 3 stupně z BBB na A zvýšila rating agentura Standard & Poor´s.

Sdílet

„Agentura Moody’s odůvodnila výrazné zvýšení našeho ratingu zlepšením finanční síly ČP v poslední době, naší silnou pozicí na českém trhu a tím, že jsme se nedávno stali nejvýznamnější součástí Generali PPF Holdingu,“ komentoval zprávu ratingové agentury Moody´s generální ředitel ČP Lard Friese.

V hodnotící zprávě dále Moody‘s oceňuje zlepšení kvality aktiv, trvale silný a ziskový růst či výrazně zvýšenou úroveň kapitálové vybavenosti. „Hodnocení agentury Moody’s odráží velký kus práce, který se v posledních letech v České pojišťovně díky úsilí managementu a všech zaměstnanců podařilo udělat,“ dodal Friese.

Česká pojišťovna je součástí Generali PPF Holdingu B.V., který působí ve 12 zemích střední a východní Evropy. Generali PPF Holding spravuje prostřednictvím svých dceřiných společností aktiva ve výši téměř 10 miliard euro a poskytuje v regionu služby 9 milionům klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze. Generali PPF Holding B.V. je společný podnik Assicurazioni Generali (podíl 51 %) a PPF Group (49 %).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).