Hlavní navigace

AEGON Pojišťovna pod novým vedením

(Praha 11. července 2006) – Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem AEGON Pojišťovny se od července 2006 stal Peter Brudňák (38). Ve funkcích nahradil Borise Čuchrana. Do představenstva AEGON Pojišťovny nově nastoupil také Philippe Carlier (34). Třetím členem představenstva nadále zůstává Libor Nekvasil.

Sdílet

Peter Brudňák se narodil na Slovensku. Vystudoval mezinárodní právo a obchod na Kyjevské státní univerzitě. Kariéru zahájil v nápojovém gigantu Coca-Cola Beverages Slovensko, kde se propracoval až na pozici obchodního a marketingového ředitele. Do oboru pojišťovnictví pronikl v roce 2001, kdy se stal generálním ředitelem pojišťovny UNIQA na Slovensku. Od roku 2003 působí ve vrcholných pozicích slovenského zastoupení pojišťovny AEGON, v současnosti jako předseda představenstva životní pojišťovny a penzijního fondu.

Peter Brudňák mluví plynule anglicky, rusky a německy. Je ženatý a má tři děti. Mezi jeho záliby patří myslivost, fotbal a historie.

Francouz Philippe Carlier je absolventem výběrové školy inženýrství specializované na výpočetní techniku a aplikovanou matematiku při Národním polytechnickém institutu v Grenoblu. Od roku 1997 působil v CSC France, jednom z vedoucích dodavatelů IT služeb, postupně jako konzultant, týmový vedoucí a projektový manažer pro významné finanční instituce. Od konce roku 2004 pracuje v české AEGON Pojišťovně. V současnosti zde působí ve funkci finančního ředitele, ředitele provozních činností a divize IT.

Philippe Carlier hovoří plynně česky, anglicky a italsky. Je svobodný a ve volném čase se věnuje především alpinismu, lyžování a cestování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).