Hlavní navigace

Advent International sloučila společnosti CCS a FleetCor Inc.

Praha 11. října 2006 – Advent International, přední soukromá investiční společnost působící ve střední Evropě, uzavřela se společností FleetCor smlouvu o prodeji společnosti CCS Česká společnost pro platební karty (CCS) za převod obchodního podílu a hotovost. Společnost Advent transakcí získá prostředky pro vyplacení svých investorů a současně se stane podílníkem společnosti FleetCor, vedle společností Bain Capital a Summit Partners. Ředitel společnosti Advent International Chris Mruck se stane členem vedení společnosti FleetCor.

Sdílet

Společnost Advent získala v říjnu 2005 společnost CCS, která je v ČR a na Slovensku přední firmou v oblasti vydávání platebních karet na nákup pohonných hmot a doplňkových služeb pro firemní vozové parky. Pod správou společnosti Advent společnost CCS posílila management a zavedla novou strategii pro urychlení růstu. CCS nyní zaměstnává přes 200 pracovníků a pro rok 2007 očekává tržby ve výši 600 miliónů eur.

K okolnostem transakce ředitel společnosti Advent Chris Mruck uvedl: „FleetCor je pro CCS ideální partner, protože je to podnikavá a ambiciózní společnost s vynikajícím vedením a dlouhodobou strategií. Stali jsme se podílníky v rozšířené společnosti FleetCor, přinášíme zkušenosti s budováním firem ve střední, ale také západní Evropě. Akvizice zároveň posílí postavení společnosti FleetCor na jejím mateřském trhu v USA.“

Společnost FleetCor nedávno koupila britskou společnost Keyfuels. FleetCor je jednou z nejrychleji se rozvíjejících firem, které poskytují karty na nákup pohonných hmot v USA. Na trhu působí šest let a její ambicí je dosáhnout celosvětově dominantního postavení v tomto sektoru. Společnost FleetCor uvedla na americký trh řadu netradičních řešení a expandovala jak ve Spojených státech, tak v mezinárodním měřítku.

„Vstup do skupiny FleetCor přinese CCS posílení jejího postavení v ČR a na Slovensku,“ uvedl Ron Clarke, generální ředitel společnosti FleetCor. „FleetCor nyní působí v zemích západní a východní Evropy a jsme otevřeni dalšímu rozšiřování působnosti spolu se společností Advent.“

Tým společnosti Advent pro CCS vedli Chris Mruck a Istvan Szoke. Související právní služby poskytovala společnosti Advent kancelář Weil Gotschal a společnosti FleetCor pak firmy Allen & Overy a King & Spalding.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).