Hlavní navigace

ADSL o 10 % levněji a bez datových limitů

Z aktuálního srovnání tržních cen internetového připojení pro domácnosti vyplývá, že České Radiokomunikace a. s. (ČRa) nabízejí svým stávajícím i novým zákazníkům domácí ADSL připojení k internetu o 9 % až 12 % levněji (počítáno při standardních cenách, bez krátkodobých zvýhodněných nabídek) než největší poskytovatel této služby na trhu, konkurenční společnost Telefónica 02 Czech Republic, a.s. (TO2ČR).

Ke standardní nabídce TO2 je nutno připočíst i paušál za pevnou telefonní linku, která je ke službě účtována. Pro podnikatelské subjekty toto srovnání s TO2 vychází pro ČRa ještě výhodněji. ADSL služby ČRa jsou navíc zcela bez datových limitů, a to již od uvedení na trh. Výhody neomezeného přenosu dat tak mohou zákazníci využívat již několik let. Služba Premium ADSL je k dispozici ve třech rychlostních variantách – 2Mbit/s, 4Mbit/s a 10Mbit/s. Od března mají navíc všichni noví zákazníci z řad domácností možnost vyzkoušet si na 6 měsíců rychlejší připojení za cenu pomalejšího (4Mbit/s internet za cenu 2Mbit/s). Ve srovnání s běžnou cenou 4Mbit/s tak zákazníci ušetří přes 1500 Kč.

„V České republice se najde málo příkladů, kdy někdo nabízí svůj produkt o více než 10 % výhodněji a přitom v ‘čtyřnásobném množství‘,“ říká David Mašát, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací. Jako příklad uvádí ADSL připojení ČRa 2 048/512 kbit/s, které má oproti TO2ČR 2 048/128 kbit/s čtyřnásobnou rychlost uploadu a je přitom ve standardní nabídce o 12 % levnější. Díky vyšší rychlosti si zákazník může pohodlněji a rychleji stahovat video, obrázky či hudbu, sledovat online televizi anebo poslouchat rádio přes internet. V absolutní hodnotě zákazník ušetří ročně např. při nejrychlejším 10Mbit/s připojení 1980 Kč oproti TO2. „Službu Premium ADSL navíc nabízíme bez jakýchkoliv datových limitů, a to již od roku 2005,“ dodává Mašát.

Službu Premium ADSL, která je vlajkovou lodí ADSL služeb Českých Radiokomunikací, si nyní mohou zákazníci objednat ještě výhodněji.

  • Od 1. března mají zákazníci kromě bezplatného zřízení služby také možnost vyzkoušet si rychlejší 4Mbit/s internet za cenu 2Mbit/s (akce je omezena do 30. dubna).
  • Ke každému ADSL připojení také zákazníci získají dárkovou kartu ve výši 500,– Kč na nákup v síti ElectroWorld (platí do vyčerpání zásob).
  • V případě zájmu si také mohou pořídit ADSL modem za 99,– Kč s DPH.

„Chceme zákazníkům ukázat, že mají možnost volby a že s námi mohou na výdajích za připojení k internetu výrazně ušetřit,“ říká Mašát.