Hlavní navigace

ABN AMRO nabízí čtyři nové fondy

Sdílet

Investorům na českém trhu jsou od 27.února 2003 dostupné čtyři nové fondy společnosti ABN AMRO Asset Management (Czech), a.s. Povolení od Komise pro cenné papíry získaly tyto fondy ABN AMRO:

– Global Equity Value Fund
 – US Equity Value Fund
 – High Yield Bond Fund USD
 – Interest Growth Fund USD

Základní informace o fondech:

Global Equity Value Fund € – Investice fondu jsou rozděleny mezi vybraná odvětví na celém světě. Rozhodujícími kritérii pro výběr společností, do kterých fond investuje, jsou cash-flow k ceně akcie, účetní hodnota k ceně akcie a dividendový výnos. Investice do rozvíjejících se trhů se budou odvíjet od tržních podmínek, budou doplňovat investice do rozvinutých trhů a jejich rozsah bude maximálně 20% celkových investic.
Cílem fondu je přinášet dlouhodobé kapitálové zhodnocení a vytvářet dividendový výnos prostřednictvím investic do převoditelných cenných papírů společností, které jsou zastoupeny na světových akciových trzích.
Minimální hodnota investice: 250 EUR

US Equity Value Fund (USD) – Investice fondu jsou rozděleny mezi vybraná odvětví. Rozhodujícími kritérii pro výběr společností, do kterých fond investuje, jsou cash-flow k ceně akcie, účetní hodnota k ceně akcie a dividendový výnos.
Cílem fondu je přinášet dlouhodobé kapitálové zhodnocení a vytvářet dividendový výnos z investic do převoditelných cenných papírů amerických společností.
Minimální hodnota investice: 250 USD

High Yield Bond Fund (USD) – Fond investuje nejméně dvě třetiny aktiv do cenných papírů neinvestičního ratingu s vysokým pevným výnosem vydaných společnostmi v Evropě, USA a jinde, dále pak vládami zemí, orgány místní správy a mezinárodními veřejnými organizacemi.
Minimální hodnota investice: 250 USD

Interest Growth Fund (USD) – Fond investuje do úročitelných cenných papírů s krátkou dobou splatnosti vydaných veřejnými institucemi, finančními institucemi a velkými společnostmi. Zahrnují krátkodobé dluhopisy, úpisy s proměnnou úrokovou sazbou a nástroje peněžního trhu.
Minimální hodnota investice: 250 USD

Více informací o nových fondech naleznete na www.aaam.cz nebo Vám budou poskytnuty telefonicky:
Tomáš Trčka
vedoucí oddělení fondů
Tel: +420/244 052 601
E-mail: tomas.trcka@cz.abnamro.com

Více o ABN AMRO Asset Management:
Bankovní skupina ABN AMRO byla založena v roce 1824 a dnes patří mezi největší na světě se zastoupením ve více než 60 zemích. Vlastní jmění skupiny ABN AMRO přesahuje 30 mld. EUR a aktiva přesahují 550 mld. EUR (prosinec 2002). Investiční rating AA- od Standard & Poor´s je dobrou zárukou bezpečného uložení a zhodnocování vkladů.

V České republice působí ABN AMRO Asset Management od roku 1995 a nabízí 44 otevřených podílových fondů a aktivní správu portfolií cenných papírů fyzickým i právnickým osobám. V ČR vložili investoři do produktů ABN AMRO již více než 8 miliard Kč. Celosvětově spravuje ABN AMRO Asset Management finanční prostředky přesahující 149 mld. EUR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).