Hlavní navigace

ABLON GROUP OZNAMUJE ZÁMĚR KÓTOVAT AKCIE NA LONDÝNSKÉ BURZE AIM A ZÁROVEŇ OZNAMUJE CENOVÉ ROZPĚTÍ PRO UPISOVÁNÍ

Společnost Ablon Group Limited (dále jen “Ablon” nebo “společnost”), přední vlastník nemovitostí a developer v Budapešti, s významnou pozicí rovněž na trhu v Praze a působící také v Bukurešti, dnes oznamuje svůj záměr nabídnout nově emitované kmenové akcie institucionálním investorům formou neveřejného úpisu akcií (private placement) a žádá o povolení obchodovat s akciemi společnosti na trhu AIM.

Sdílet

Akcie obsažené v nabídce reprezentují přibližně 33,33% základního kapitálu společnosti a velikost nabídky dosahuje až £99,75 milionů (při předpokladu nevyužití opce „over-allotment“) . Rozsah cen je stanoven v rozpětí od £2,38 do £2,85 za akcii. Na základě cenového rozpětí, tržní kapitalizace společnosti v okamžiku zahájení obchodování bude přibližně od £249,90 milionů do £299,25 milionů (při předpokladu nevyužití opce „over-allotment“)

Společnost Ablon, založená v roce 1993 v Budapešti (Maďarsko), vlastní portfolio 13 dokončených projektů a nemovitostí v 11 lokalitách z celkového počtu 34 developerských projektů v 19 nejlepších lokalitách v Budapešti (Maďarsko), Praze (Česká republika) a Bukurešti (Rumunsko). Kromě toho Ablon také postavil a prodal dvě administrativní budovy v Budapešti. Jeho portfolio zahrnuje rozmanitou skladbu administrativních, bytových, obchodních, logistických a hotelových projektů v odhadované celkové hodnotě 405,8 miliónů EUR podle nezávislého ocenění agentury King Sturge ke dni 30. září 2006 . K dnešnímu dni Ablon vybudoval přibližně 140 000 m2 nemovitých ploch a očekává se, že jeho současné projekty budou zahrnovat dalších 690 900 m2 . Ablon vykázal za prvních 9 měsíců roku 2006,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).