Hlavní navigace

AAA REALITNÍ FOND s Raiffeisenbank investují na českém trhu rezidenčních nemovitostí až dvě miliardy korun

Na českém trhu vzniklo nové a silné finanční partnerství. Raiffeisenbank poskytla v uplynulých dnech společnosti AAA REALITNÍ FOND, sesterské firmě největší tuzemské realitní kanceláře AAABYTY.CZ a členu skupiny SPGroup, investiční revolvingový úvěr ve výši 1,5 miliardy korun s dlouhodobou splatností. AAA REALITNÍ FOND tak potvrzuje své postavení jednoho z nejsilnějších investorů v České republice a z vlastních prostředků doplní investiční potenciál minimálně dalšími pěti sty miliony korun.

Sdílet

„V následujících minimálně deseti letech chceme hrát jednu z klíčových rolí v rámci českého realitního trhu. Existuje zde velký developerský a investiční potenciál. SPGroup je silná finanční skupina – což potvrzuje i výše úvěru, kterou Raiffeisenbank společnosti AAA REALITNÍ FOND poskytuje. Partnerství s Raiffeisenbank je pro nás velice důležité – oceňujeme především pružnost jednání a schopnost vytvořit podmínky úvěru přesně na míru, aby co nejvíce podporoval efektivitu našeho podnikání na nemovitostním trhu,“ uvedl Pavel Sehnal, předseda představenstva SPGroup, která je stoprocentním vlastníkem společnosti AAA REALITNÍ FOND. Obrat skupiny SPGroup jen za loňský rok dosáhl 150 milionů eur – tedy zhruba 4,2 miliardy korun.

Sílu skupiny jako jeden z dominantních aspektů schválení úvěru uvádí i Raiffeisenbank. „SPGroup je silný partner. Úvěry v podobné výši a struktuře se během roku nepřipravují často – 1,5 miliardy korun jsme poskytli na pět let s možností prodloužení na 15 let,“ řekl Jan Rýdl, ředitel nemovitostního a projektového financování Raiffeisenbank.

Raiffeisenbank navázala s realitní kanceláří AAABYTY.CZ úzkou spolupráci i v oblasti hypotečních úvěrů. „Loni jsme zaznamenali dvojnásobný nárůst zájmu o hypotéky a poskytli jsme úvěry za 21 miliard korun, v letošním roce chceme toto číslo dále zvýšit. V rámci spolupráce Raiffeisenbank a AAABYTY.CZ budou moci potenciální klienti získat na všech pobočkách realitní kanceláře informace k hypotečnímu úvěrování Raiffeisenbank. Předpokládáme, že tato kooperace usnadní financování a přinese nové možnosti všem zájemcům o nemovitost,“ řekl ředitel strategických prodejních aktivit Raiffeisenbank Josef Malíř.

Správa celého úvěru a spolupráce s Raiffeisenbank leží v rukou sesterské společnosti, největší a kapitálově nejsilnější tuzemské realitní kanceláře AAABYTY.CZ. Ta jen v loňském roce dosáhla obratu ve výši přes 3,3 miliardy korun v tržní ceně nemovitostí. Množství zprostředkovaných nemovitostí v roce 2007 překročilo počet dvou tisíc kusů. Expanzi realitní kanceláře dokazuje i 15 poboček v tuzemsku a pět na Slovensku. Aktuálně pro AAABYTY.CZ pracuje téměř 300 lidí.

Za využitím úvěru stojí zvýšení efektivity činnosti fondu. Zapojením investičního úvěru do činnosti společnosti AAA REALITNÍ FOND se významně zvýší výnosnost projektu ve vztahu k investovaným prostředkům akcionáře. „Naše vlastní prostředky budeme jako doposud využívat k nákupu rezidenčních nemovitostí na realitním trhu v celé České republice. Úvěr bude plnit i jakousi refinanční funkci. Tedy po nákupu nemovitosti budeme část přefinancovávat z prostředků úvěru. Postup jsme zvolili zejména proto, abychom neohrozili pružnost našeho jednání s partnery a klienty, od kterých budeme nemovitosti nakupovat,“ zdůvodnil Petr Illetško, generální ředitel realitní kanceláře AAABYTY.CZ a společnosti AAA REALITNÍ FOND.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).