Hlavní navigace

AAA pro Pioneer Funds - U.S. Pioneer Fund

Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund obdržel nejvyšší možný rating AAA za řízení portfolia od agentury Standard & Poor’s.

Sdílet

Díky konzervativnímu způsobu řízení se podfondu podařilo dosáhnout velmi dobré výkonnosti a umístit se tak v horním kvartilu na tříleté i pětileté periodě. Ve srovnání s konkurencí bylo navíc takové výkonnosti dosaženo při nižší volatilitě. V hodnocení výkonnosti očištěné o riziko se podfond umístil mezi nejlepšími deseti procenty hodnocených fondů na tříleté periodě.

„Tohoto ocenění si velmi vážíme, neboť se jedná o nejvyšší možný rating agentury Standard & Poor’s, který je udělován jen ojediněle,“ komentuje ocenění Mgr. Roman Pospíšil, generální ředitel společností skupiny Pioneer Investments v ČR a SR.

Rating AAA představuje komplexní hodnocení, které potvrzuje dlouhodobě vysokou kvalitu podfondu. Z celkového počtu více než čtyři sta (441) hodnocených fondů, které jsou zaměřeny na americké akcie, obdrželo rating AAA jen pět (5) z nich.

Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund řídí od roku 2001 John Carey, který je rovněž manažerem fondu Pioneer Fund, nejstaršího fondu skupiny Pioneer Investments, jehož klonem je právě Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund a řady dalších fondů. Ve skupině Pioneer Investments působí od roku 1979 a je autorem řady analýz mnoha hospodářských odvětví. Cílem podfondu Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund je dosažení zhodnocení kapitálu ve střednědobém až dlouhodobém horizontu investováním nejméně dvou třetin svých čistých aktiv do diverzifikovaného portfolia akcií a cenných papírů souvisejících s akciemi, jež jsou vydávány americkými emitenty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).